Круглий стіл «Видання для підлітків у сучасному літературному та навчально-виховному процесі»

Розмір: 45.2 Mb

Матеріал надано користувачем: (Schleiermacher)

Опис


Круглий стіл «Видання для підлітків у сучасному літературному та навчально-виховному процесі» за сприяння благодійного фонду «Україна incognita» відбувся 10 листопада 2011 року об 11 годині в аудиторії 303 Інституту фізкультури

Уперше за кількадесят років провідні українські науковці обговорять проблеми української літератури для підлітків. «Центр дослідження літератури для дітей та юнацтва» та БФ «Україна incognita» зібрали літературознавців за круглим столом на виставці «Книжковий світ – 2011».
Якщо в радянські часи пропаґанда і підтримка літератури для дітей та юнацтва були важливою частиною ідеологічної «культурної революції» й реґулювалася десятками офіційних постанов, рішень та циркулярів, то тепер ця занедбана галузь ледве животіє, як і фахова увага до проблем підлітків взагалі. Тим часом у всьому світі книжки для підлітків «визріли» до відвертої розмови на теми суїциду, дитячої проституції, наркоманії, алкоголізму, сніду…
У нашій країні, вважають фахівці, до такої правди на сторінках книжки не готовий ніхто – ані видавці, ані письменники, ані батьки. У школі підліткам досі пропонують читати Панаса Мирного, Квітку-Основ’яненка та їхніх почилих в історії української літератури колеґ по перу. Вдома вони в кращому разі встигли побути на хвилі «поттеріани», а то й взагалі крім підручників нічого не гортають. Видавцям же простіше не ризикувати, а обмежитися видаванням абеток.

Куратор: Тетяна Щербаченко, голова Київської філії Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва, автор книжок для дітей, літературний критик.

Експерти й доповідачі:
Доктор наук, автор підручників для школярів, провідний науковий співробітник Інституту літератури ім. Т.Шевченка НАНУ Раїса Мовчан.
Член Міжнародного наукового товариства дослідження літератури для дітей та юнацтва (IRSCL) доцент Інституту гуманітарних і соціальних наук НУ «Львівська політехніка», Президент Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва Уляна Гнідець (Львів).
Тетяна Качак, доцент кафедри філології та методики початкової освіти Прикарпатського національного університету ім. Стефаника (Івано-Франківськ). Маріанна Кіяновська, письменник-перекладач, президент ГО «Незалежна літературна премія «Великий їжак» (Львів). Автор-координатор інтернет-ресурсу «КЛЮЧ» Наталя Марченко, кандидат історичних наук, ст.н.с. Інституту біографічних досліджень НБУВ (Київ). Президент Всеукраїнського рейтингу «Книжка року», літературний аналітик Костянтин Родик та директор Центру рейтинґових досліджень «Еліт-профі» Галина Родіна (Київ). Оксана Думанська, письменниця, один із перших українських авторок проблемної літератури для підлітків. Володимир Чернишенко, перекладач дитячої літератури (Дж.Вілсон, С.Кулідж, Р.Кіплінґ).

Аудіофайли:

1. Модератор – літературний критик, автор книжок для дітей Тетяна Щербаченко – представляє учасників та партнерів і надає слово члену Міжнародного наукового товариства дослідження літератури для дітей та
Юнацтва (IRSCL) доценту Інституту гуманітарних і соціальних наук НУ «Львівська політехніка», Президент Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва Уляні Гнідець (Львів).

2. Доктор наук, автор підручників для школярів, провідний науковий співробітник Інституту літератури ім. Т.Шевченка НАНУ Раїса Мовчан (Київ).

3. Директор Центру рейтинґових досліджень «Еліт-профі» Галина Родіна (Київ).

4. Тетяна Качак, доцент кафедри філології та методики початкової освіти Прикарпатського національного університету ім. Стефаника, голова Івано-Франківської філії Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва (Івано-Франківськ).

5. Маріанна Кіяновська, письменник-перекладач, президент ГО «Незалежна літературна премія «Великий їжак» (Львів).

6. Оксана Думанська, письменниця, одна із перших українських авторок проблемної літератури для підлітків (Львів).

7. Наталя Марченко, кандидат історичних наук, ст.н.с. Інституту біографічних досліджень НБУВ, автор-координатор інтернет-ресурсу «КЛЮЧ» (Київ).

Файли


Ul'ana Hnidets'.mp3 mp3 (01 - Tet'ana Shcherbachenko Bit)

02 - Rajisa Mowchan.mp3 mp3 (9.7 Mb)

03 - Halyna Rodina.mp3 mp3 (10.1 Mb)

04 - Tet'ana Kachak.mp3 mp3 (8 Mb)

05 - Marianna Kijanows'ka.mp3 mp3 (7.4 Mb)

06 - Oksana Dumans'ka.mp3 mp3 (2.6 Mb)

07 - Natal'a Marchenko.mp3 mp3 (3.7 Mb)

1_Tet'ana Shcherbachenko.JPG jpg (1.4 Mb)

Marianna Kijanows'ka.jpg jpg ( Tet'ana Kachak Bit)

3_Volodymyr Chernyshenko ta Rajisa Mowchan.jpg jpg (824.5 Kb)

4_Hovoryt' Halyna Rodina.jpg jpg (1.5 Mb)

krajn'a sprava – Oksana Dumans'ka.jpg jpg ( Oleksandra Koval' Bit)

Rajisa Mowchan.jpg jpg (6_Zliva napravo – Natal'a Marchenko Bit)

Коментарі