Два концерти Равеля

Розмір: 202.3 Kb

Матеріал надано користувачем: Library Resources (libres3)

Опис


Юрій Кот
Два концерти Равеля

У виконанні Національного заслуженного академічного симфонічного оркестру України під орудою народного артиста України Алліна Власенка (поряд з Четвертою симфонією Йоханнеса Брамса та «Болеро» Моріса Равеля) прозвучав славнозвісний равелівський Концерт для лівої руки, який в Києві не виконувався майже два десятиліття. Крім того соліст лауреат міжнародних конкурсів, заслужений артист України Юрій Кот, з цим твором у своїй концертній практиці виступав вперше.
Відродити «ліворукий» шедевр Равеля на київській сцені піаністові запропонував маестро Аллін Власенко. Зацікавлений та скерований давньою мрією озвучити його, Юрій Кот підтримав цю сміливу пропозицію.
В тому, що завдання було справді нелегким, слухачі могли переконатися на власні вуха. Подруга Моріса Равеля, відома піаністка Маргарита Лонг зауважувала, що у цьому Концерті, який народжений жахом самотності та думкою про смерть, композитор ніби спілкувався з «парламентаріями Невідомого». Містичний, божевільно-віртуозний цей твір вимагає особливого налаштування від слухача, не кажучи вже про виконавців.
Юрій Кот був переконливим у ліричних інфернально-прозорих епізодах, проте, зважаючи на драматичну сутність Концерту, в певних місцях, його грі не вистачало диявольського запалу й повнозвучності рояля, як рівного оркестру «дуелянта». Тож, місію упорядника їхньої напруженої потойбічної розмови, взяв на себе Аллін Власенко.
І, хоча музикантам, очевидно, вдалося не все, для слухачів цей виступ став гарним приводом відкрити (чи перевідкрити) для себе геній великого Равеля та поринути у вабливий фаустіанський світ музики. А для самих виконавців – це непогана «проба пера», за багато років перша й будемо сподіватися не остання презентація славнозвісного Концерту на київських теренах.

джерело

Об`єкт створюється.
Долучайтесь!

Файли


DSC_9940_b1ba1.750.jpg jpg (202.3 Kb)

Коментарі