Українськi народнi танцi

Розділ створено за підтримки Міжнародного Фонду "Відродження"

 

Розмір: 19.8 Mb

Матеріал надано користувачем: (Hell`ga)

Опис


Рік і місце видання: Київ, "Наукова думка", 1962.

Українські народні танці, запальні і ліричні, нестримні і повільні, полонили весь світ. У них яскраво виявляється характер, висока і самобутня культура нашого народу. Успішні гастролі Державного заслуженого ансамблю танцю УРСР та інших танцювальних колективів утвердили і прославили українське народне танцювальне мистецтво, завоювавши палких шанувальників на всіх континентах.

Та розвиток сучасного українського народного хореографічного мистецтва немислимий без знання його історії. Процес становлення і розвиток народної хореографії відображають танці, створені народом у той чи інший історичний період. Ці танці дійшли до нас завдяки зусиллям фольклористів і є матеріалом для досліджень науковців. Значна частина їх міцно увійшла до репертуару сучасних професіональних і самодіяльних танцювальних колективів.

Відомо, що записаний у народі танець дістає справжнє життя лише тоді, коли знаходить своє сценічне втілення в художній обробці хореографа, коли його виконують танцюристи. Тоді танець приносить велику естетичну насолоду, виховує почуття прекрасного. Ось чому збірник «Українські народні танці», в якому, крім теоретичних розділів, опубліковано понад 140 танців, зацікавить професіональних і самодіяльних хореографів, танцювальні колективи. Ця праця подає не лише нові зразки українських народних танців, а й хореографічний матеріал, виявлений і записаний видатними вченими-фольк-лористами.

Ми з глибоким почуттям поваги і вдячності згадуємо М. Лисенка, П. Чу-бинського, Ф. Колессу, М. Грінченка, В. Верховинця, В. Гнатюка, В. Шухе-вича, С. Титаренка, І. Ющишина та інших, які зберегли для нащадків неоцінимі скарби народної культури, створенної на протязі віків.

Великий внесок у збирання і вивчення українських народних танців зробив упорядник цього збірника А. Гуменюк, який продовжує розвивати і поглиблювати важливу справу, розпочату його попередниками. Сумлінний дослідник народної творчості побував у найвіддаленіших куточках України, записав і розшифрував сотні народних пісень, танців та інструментальних творів. У 1955 р. він видав перший на Україні збірник «Українські народні танці» (танцювальні мелодії). Досконало оволодівши методикою запису народної хореографії, вивчивши її специфічні особливості, вчений виявляє, записує і фіксує на кінострічку танці, які побутують у Київській, Чернігівській, Черкаській, Полтавській, Хмельницькій, Чернівецькій та інших областях України.

Цінний матеріал, зібраний і вивчений А. Гуменюком, став основою для першого видання книги «Українські народні танці», здійсненого видавництвом "Наукова думка" 1962р.

Тим самим видавництво робить важливу i потрiбну справу, сприяючи розвитку народного хореографiчного мистецтва i продовженню славних традицiй наших попередникiв.

 

Файли


p0001.JPG jpg (28.9 Kb)

Українські народні танці.djvu djvu (19.8 Mb)

Коментарі