Хірургія перших хвилин

Розділ створено за підтримки Міжнародного Фонду "Відродження"

 

Розмір: 19.7 Kb

Матеріал надано користувачем: (Hell`ga)

Опис


В Україні існує унікальний перинатальний центр, що працює у межах одного науково-лікувального закладу – Інституту акушерства, педіатрії і гінекології НАМН України. Тут одночасно надають комплексну допомогу і матері, і дитині: своєчасно виявляють патологію вагітності, діагностують її і допомагають врятувати новонароджену дитину вже у перші хвилини життя. Про тісну і плідну співпрацю фахівців різних відділень, про їх важливі досягнення і нагальні потреби – в бесіді з науковим керівником відділення хірургічної корекції вроджених вад у дітей ІПАГу, доктором медичних наук Олексієм Слєповим.

Завдяки дослідженням лікарів до народження дитини можливо встановити її життєздатність, визначити не тільки характер вади розвитку, а й їх множинність, тобто чи є асоційовані вади розвитку, чи є хромосомна патологія, і якщо ця вада розвитку несумісна із життям, визначається ступінь ризику і показання для так званої вторинної профілактики, тобто для переривання вагітності. Якщо ж вада розвитку може бути коригованою, то ще 2-3 рази протягом вагітності жінка обстежується, лікарі слідкують за змінами в динаміці плоду. На пологах обов’язково присутній дитячий хірург і реаніматолог. І вже с перших секунд життя цій дитині надається допомога перших хвилин.

Відомі операції з усунення гастрошизису – дефекту передньої черевної стінки, коли в утробі матері в навколоплідних водах плавають всі органи черевної порожнини плода. Українські лікарі перші в світі почали оперувати таких дітей через 10-15 хвилин після народження. Після народження дитина одразу переводиться в операційну дитячу, де виконується термінова операція. Ця тактика дала можливість попередити багато ускладнень у зв’язку з терміном, який проходить від народження дитини до операції.

Файли


13775523.jpg jpg (19.7 Kb)

Коментарі