Структура, знак і гра в дискурсі гуманітарних наук

Розділ створено за підтримки Міжнародного Фонду "Відродження"

 

Розмір: 1.2 Mb

Матеріал надано користувачем: (Hell`ga)

Опис


Дерріда Ж. Структура, знак і гра в дискурсі гуманітарних наук / Жак Дерріда // Слово. Знак. Дискурс: Антологія світової літературно-критичної думки ХХ ст. / За ред. М.Зубрицької. — Львів: Літопис, 1996. — С.457 – 477.

Переклад Марії Зубрицької та Христини Сохоцької.

"Основним гаслом деконструктивізму стало децентрування структури, концепція відсутности центру; структура — це нескінченна гра різниць у скінченних межах, і тому вона не піддається зцентрованій тоталізації у замкнену цілість. За деконструкцією структури Дерріда руйнує ідею знаковости, висуваючи ідею поля письма як поля гри, в якому все може бути водночас означником і означуваним, тобто текст звільняється від влади означника і стає таканиною, плетивом, текстурою, а не структурою. Текст можна конструювати і деконструювати, розкладати і складати, його можна до-писати, пере-писати, роз-писати, о-писати. Коли Дерріда твердить, що "нічого не існує поза текстом", то цим проголошує ідею тексту без контексту".

Марія Зубрицька

Файли


Derrida Zhak. Struktura, znak i gra v dyskursi gumanitarnyh nauk. Slovo. Znak. Dyskurs_Antologija literaturno-krytychnoji dumky XX st.1576.ua.pdf pdf (772.4 Kb)

Derrida Zhak. Struktura, znak i gra v dyskursi gumanitarnyh nauk. Slovo. Znak. Dyskurs_Antologija literaturno-krytychnoji dumky XX st.1576.ua.djvu djvu (393.6 Kb)

Antologija literaturno-krytychnoji dumky.1576.ua.jpg jpg (13.6 Kb)

Коментарі