Український театральний авангард

Розділ створено за підтримки Міжнародного Фонду "Відродження"

 

Веселовська

Розмір: 2.3 Mb

Матеріал надано користувачем: (Hell`ga)

Опис


Веселовська Г. І. Український театральний авангард / Ін-т проблем сучасного мист-ва Нац. акад. мист-в України. — К. : Фенікс, 2010. — 368 с.: 16 л. вкл.

Монографію присвячено дослідженню українського театру 1920-х років, коли експеримент і пошук нових сценічних форм стали основною ознакою творення театрального мистецтва. Відтворюючи тогочасний суспільно-політичний і культурний контекст авторка представляє діяльність численних театральних колективів як з боку естетичного, так і соціально-етичного. На основі широкої джерельної бази, а саме архівних матеріалів, публікацій преси, мемуарних свідчень та наукових розвідок у монографії ретельно досліджуються реалії тогочасного театрального життя, вводиться у науковий обіг велика кількість нових фактів та імен. Зокрема увага дослідниці зосереджена на творчості українських режисерів-новаторів Марка Терещенка, Фауста Лопатинського, Гната Ігнатовича, Леся Курбаса та українському періоді діяльності Бориса Ґлаголіна й Ігоря Терентьєва.
Зроблені у роботі фундаментальні узагальнення і висновки є принциповими для розуміння культурно-мистецьких процесів в Україні 1920-х років.

Файли


Veselovska_Ukrainskyj_teatralnyj_avangard_1576.ua.jpeg jpeg (14 Kb)

Veselovska_Ukrainskyj_teatralnyj_avangard_1576.ua.pdf pdf (2.2 Mb)

Коментарі