Koschmal Walter. Taras Sevcenko: Die vergessene Dichter-Ikone

Розділ створено за підтримки Міжнародного Фонду "Відродження"

 

Koschmal Walter

Розмір: 52 Kb

Матеріал надано користувачем: (o_dubrov)

Опис


Lesen

Читати

Read

В Німеччині цього року вийшла друком книга дослідника Вальтера Кошмала “Тарас Шевченко: забутий поет-ікона українець”. Це перше дослідження творчості Т. Шевченка, що вийшло німецькою мовою за останні сто років.

Кошмал досліджує феномен Шевченка як символ українського народу. Він простежує витоки унікальності постаті митця та його творчості, причини їх актуальності в житті української нації. Також науковець визначає особливості сприйняття феномену Шевченка  світовою спільнотою - як науковцями, так і пересічними читачами та поціновувачами малярської та графічної спадщини Тараса Шевченка.

Автор акцентує свою увагу на мовному аспекті творів Шевченка, зокрема аналізує причини використання російської мови та свідомого вибору української, зокрема її усних діалектів. Пан Кошмал стверджує, що Шевченко в своїй творчості є прикладом “ресуб’єктивізації” - розколотої ідентичності” і постійно перебуває в пошуку цілісності. Сам Шевченко вважав, що двічі народився, тому мав подвійну біографію. Тому, на думку Кошмала, у всіх своїх текстах митець шукає себе, а у своїх автопортретах намагається осмислити себе. Доречі, автопортрети Тараса Шевченка Кошмак порівнює з Рембрандтовими - як приклад майстерності та самоосмислення.

Щодо поетичної творчості Шевченка, дослідник називає її “естетично переробленою свободою” і вважає, що її була позбавлена, приміром, поезія Пушкіна. Також Кошмак називає Шевченка одним із перших модерністів і ставить його в один ряд з такими митцями як Гете, Міцкевич та Пушкін.

Презентація видання відбулась в Україні. Як відомо, німецькі видавництва до сьогодні (окрім НДР-івських) і не видали жодного перекладу творів Тараса Шевченка. Актуалінсть виходу свого дослідження Вальер Кошмал також пояснює тим фактом, що глибше пізнання особистості і творчості Шевченка стане ключем до розуміння українського суспільства та його культури.

Lesen

Читати

Read

Файли


Koshmal_all-page-001.jpg jpg (52 Kb)

Коментарі