Біографія Оксани Забужко

Розділ створено за підтримки Міжнародного Фонду "Відродження"

 

Розмір: 6.3 Kb

Матеріал надано користувачем: (Schleiermacher)

Опис


Оксана Стефанівна Забужко народилася 19 вересня 1960 року в місті Луцьк, де жила до 8 років. За словами письменниці, справжнє родове прізвище було не «Забужко», а «Забузькі». 
 
Закінчила філософський факультет (1977-1982) та аспірантуру з естетики (1985) Київського університету імені Тараса Шевченка. Захистила кандидатську дисертацію на тему «Естетична природа лірики як роду мистецтва». З 1989 р. Забужко є старшим науковим співробітником Інституту філософії НАН України. Була членом КПРС. Учасниця революції на граніті 1990 року.
 
Викладала естетику у  Київській державній консерваторії ім. П. Чайковського, а також їздила з лекціями університетами Америки. 1992 року викладала україністику в Університеті штату Пенсильванія як запрошений письменник. 1994 року отримала стипендію Фонду Фулбрайта і викладала в Гарвардському та Піттсбурзькому університетах.
 
Популярність Забужко як письменниці прийшла у 1996 році після першої публікації роману-лонґселера «Польові дослідження з українського сексу». Авторка удостоєна премії Фонду ім. Гелен Щербань-Лапіка (США, 1996), Фундації Ковалевих (1997), Фонду Рокфеллера (1998), Департаменту культури м. Мюнхена (1999), Фундації Ледіґ-Ровольт (2001), Департаменту культури м. Ґрац (2002) та ін.
 
За наступний роман «Музей покинутих секретів» (2009) нагороджена премією «Angelus». Поетичні твори перекладені на два десятки мов.
 
16 січня 2009 року нагороджена  орденом княгині Ольги III ст. за вагомий особистий внесок у справу консолідації українського суспільства, розбудову демократичної, соціальної і правової держави та з нагоди Дня Соборності України.
 

Файли


забужко 2.jpg jpg (6.3 Kb)

Подібні твори


Let my people go Let my people go

Забужко Оксана

Шевченків міф України Шевченків міф України

Забужко Оксана

Дівчатка Дівчатка

Забужко Оксана

Коментарі