Біографія Павла Ар'є

Розділ створено за підтримки Міжнародного Фонду "Відродження"

 

Розмір: 22.5 Kb

Матеріал надано користувачем: (Schleiermacher)

Опис


Драматург Павло Ар'є народився у Львові.  Мешкає тут, а також у Кьольні (Німеччина).
 
Автор п'єс «Революція, Кохання, Смерть і Сновидіння» (видано окремою книжкою, 2007), «Ікона». Обидві п'єси увійшли до шостого тому альманаху «Нова проза» (2007). У 2010 року видавництво «Факт» видало книжку «Форми» - збірку з трьох п'єс автора.
 
Павло Ар'є грав у «Російському експериментальному театрі» Інституту славістики при Університеті Кельна.
 
Переможець конкурсу «Коронація слова 2011», переможець конкурсу на участь у міжнародній програмі співпраці British Council Ukraine та театру Royal Court (Лондон), стипендіат "Goethe-Institut" тощо.
 
«Я вважаю себе все ж українським автором, тому що я українською мовою пишу, тому що в мене тема України дуже важлива. І оця відстань, яку я маю від українського соціуму, від ситуації яка тут, мені дуже допомагає. Дуже допомагає подивитися з боку, можливо, вийти з-під впливу такого соціального плану, соціального тиску. І я скажу, що це, як місце роботи, писання, Німеччина мене дуже влаштовує».
 
«Як художник драматургові ти можеш сказати ті речі, які не можеш висловити текстом. А  драматургія дає мені поштовхи робити сюжет в художніх жестах. Це надзвичайно складно, але цікаво. Наразі мені подобаються мінімалістичні речі – що в малярстві, що в перфомансі чи інсталяції. Драматургія тут надзвичайно важлива. Якщо вдається її туди привнести, це просто кайф, який неможливо описати. Як для драматурга – це інший спосіб висловлення. Для прикладу, зараз ми реалізуємо проекти з театром імені Леся Курбаса і це дуже сприяє роботі. В мене є художник-сценограф, він допомагає мені висловити те, що хочу. І допомагає зрозуміти його. Також це розвиває внутрішні почуття. Чогось не можеш знайти в словах, а знаходиш в кольорі. Якщо ми слухаємо мову і те, як слова розставлені, то це має свою палітру… Мені  часом важко розділити ці два види діяльності».
 
«Революція потрібна, треба руйнувати старе, але через якийсь час ця провокативність та  надсучасність буде змушена перейти у якість».

Файли


Arie.jpg jpg (22.5 Kb)

Коментарі