Апостол

Розділ створено за підтримки Міжнародного Фонду "Відродження"

 

Іван Федоров

Розмір: 62.1 Mb

Матеріал надано користувачем: (o_dubrov)

Опис


Федоров Іван. «Апо́стол» або Діяння та послання апостольські.– Львів. 1574 

Львівський Апостол 1574 року, або "Діяння та послання апостольські" традиційно вважається найдавнішою точно датованою книжкою, надрукованою в українських землях. 

Видав "Апостол" визначний український першодрукар Іван Федорович (бл. 1525-1583) у власній, організованій бл. 1572 р., друкарні. Друкувався Апостол на кошти самого І. Федоровича та на зібрані ним серед львівських міщан. Робота над виданням тривала упродовж цілого року — з 25 лютого 1573 р. до 15 лютого 1574 р. 

Літургійний текст "Апостола" 1574 р. із невеликими відмінностями повторює московський "Апостол" Івана Федоровича — П. Мстиславця 1564 р. У Москві текст спеціально готувався до друку, редагувався, звірявся та узгоджувався за різними списками. Вважається, що керував редакційною роботою особисто Федорович. На початку львівського "Апостола" 1574 р. вміщено три додаткові пояснювальні статті, яких не було у московському першодруці, та додано велику за обсягом післямову від імені першодрукаря, яка свідчить про його неординарні літературні здібності. 

Видрукований львівський "Апостол" великим форматом — у двійку або в аркуш. Складається він із 278 аркушів — 14 ненумерованих та 264 пронумерованих кириличними цифрами. Титул у виданні відсутній. Повні сторінки містять по 25 рядків основного тексту та 2-3 рядки над текстом або під ним. Львівський «Апостол» видрукуваний накладом, досить великим на свій час, – 1 200 примірників. На сьогодні збереглося близько 100 примірників видання у найбільших книгозбірнях України а також Росії, Польщі, Болгарії, США та інших країн.

Джерело: Національна бібліотека НАН України ім. В. Вернадського

Читати

Файли


Apostol_1564_Frontispis.jpg jpg (4.7 Mb)

Львівський Апостол (1574).pdf pdf (57.4 Mb)

Подібні твори


Острозька Біблія Острозька Біблія

Іван Федоров

Коментарі