Ніцше Ф. По той бік добра і зла.

Розділ створено за підтримки Міжнародного Фонду "Відродження"

 

Розмір: 5 Mb

Матеріал надано користувачем: (o_dubrov)

Опис


«По той бік добра і зла» (1886) - етапна робота Фрідріха Ніцше, яка передує заключному та найбільш інтенсивному періоду його творчості, що відзначений підбиттям філософських підсумків попередньої людської історії і передбаченням найважливіших соціальних і духовних колізій ХХ століття. Ідея надлюдини, сформульована в книзі «Так говорив Заратустра», розвивається в новому творі Ніцше у формі відточених аналітичних афоризмів, в яких сконцентрована гостра авторська критика сучасності - її філософії, науки, мистецтва, політики і, головне, моралі. Сторінки цієї пророчої роботи, не випадково мають підзаголовок «Прелюдія до філософії майбутнього», німецький мислитель передбачив і прийдешній розпад європейської духовності, і «повстання мас» з подальшим воцарінням «прийдешнього хаму», і нівелювання особистості під прапором загальної рівності людей, і грандіозну боротьбу за світове панування, і тоталітаризм як наслідок демократизації Європи. Неминучість цих подій і явищ продиктована, на думку Ніцше, тиранією «моралі рабів», якою отруєний його час і над якою він закликає піднятися філософів майбутнього, здатних, як йому представляється, стати по той бік добра і зла.
У своїй наступній книзі проблему моралі Ніцше розглядає виключно з психологічних позицій, заперечуючи її "богоданість", а поняття добра і зла відносить до сугубо людських винаходів.
Зупиняючись на походженні моральних забобонів, Ніцше критикує християнську мораль за придушення в людині духовної сили, догматизм і протидію вільному початку людської природи. Філософ стверджує, що моральність і потреба в надприродному і непізнаванному корінням йдуть в найгірші і найнебезпечніші почуття: самознищення, зловтіха, жорстокість, злопам'ятність. Ніцше вважає, що шлях, по якому до цих пір йшло європейське людство, чреватий страшними наслідками, які він пророчо передвіщає своїм сучасникам.

Файли


76973126.jpg jpg (11.3 Kb)

По той бік добра і зла. Ніцше. .pdf pdf (5 Mb)

Коментарі


(tfrontwigs) Четвер, 1 червня 2017 р.

(tfrontwigs) Четвер, 1 червня 2017 р.

(espuelerigna) Понеділок, 22 травня 2017 р.

(espuelerigna) Понеділок, 22 травня 2017 р.

(ealmoresjere) Четвер, 4 травня 2017 р.

(ealmoresjere) Четвер, 4 травня 2017 р.