Календар

Сьогодні народились


Рєпін Ілля Рєпін Ілля

1844 — 1930

Сухарєв Олег Сухарєв Олег

1976 — наші дні

Чуприна Євгенія Чуприна Євгенія

1971 — наші дні

Події


967

Померла княгиня Ольга

1015

За наказом князя Ярослава Мудрого в боротьбі за київський престол вбито його брата князя Бориса

1894

Народився історик Борис Крупницький, професор Українського вільного університету та Богословсько-педагогічної академії в Мюнхені, дійсний член міжнародної Вільної академії наук у Парижі, голова історичної секції Української вільної академії наук

1905

Народився Курдидик Анатоль, літератор і журналіст, автор повісті «Три королі і дама», нагороджений Шевченківською медаллю Конгресу українців Канади. Клара Гудзик писала: "Історія ХХ століття прирекла Анатоля Курдидика, як і мільйони інших українців, на важке життя — переслідування більшовицькою владою, гестапівські тюрми, примусові роботи в німецьких шахтах, доля довічного емігранта. Але за всіх тяжких умов він піклувався українськими виданнями, українською пресою"

1907

Народився Василь Мисик, поет і перекладач, автор збірок «Трави», «Блакитний міст», «Чотири вітри», «Будівники» тощо, перекладав Шеллі, Шекспіра, Бернса, Вітмена, Хайяма, Рудакі, Фірдоусі тощо

1910

Помер Архип Куїнджі, живописець-пейзажист («Після дощу», «Українська ніч», «Чумацький шлях», «Місячна ніч на Дніпрі», «Захід сонця в степу»)

1917

У Києві відбулося урочисте засідання Малої ради, в якому вперше брали участь представники національних меншин

1927

Помер Акутаґава Рюноске, японський письменник, автор антимілітаристських та сатиричних творів про марноту життя

1928

Народився Ігор Дмитренко, фізик у галузі надпровідності та низькотемпературного матеріалознавства, академік

1939

Михайло Булгаков завершив п'єсу «Батум» і передав її у МХАТ

1964

Помер Максим Рильський, котрого, поряд з Павлом Тичиною, вважають найвпливовішим українським поетом першої половини ХХ століття. Як писав Євген Маланюк, в "Максимі Рильському маємо поета, що, бувши „чолом„ неоклясичної київської школи... становить цілу добу в процесі розвитку і нашої поезії і, головне, нашої м о в и. ...Вклад М.Рильського в живий процес нашої мови, зокрема поетичної, — є настільки важливий і значний, що сучасникові не під силу його хоч загально окреслити й оцінити. Фактом лише є, що той вклад Рильського відчувається всіма... і позитивна вартість його стоїть поза дискусіями. Можна говорити про нашу поетичну мову „до Рильського„ й „після Рильського„ та неокласиків"

1967

Народилися брати Капранови, Віталій та Дмитро, видавці, письменники, публіцисти, громадські діячі. Засновники і очільники видавництва "Зелений пес"

1971

Народилася Чуприна Євгенія, письменниця, координаторка Міжнародної премії ім. Олеся Ульяненка, екс-абатиса "куртуазних маньєристів"

1990

У Києві біля будівлі міської адміністрації вперше піднято синьо-жовтий прапор