Німці

 

Німці (самоназва нім. Deutsch) — один з найбільших народів Європи, корінне населення Німеччини. Розмовляють німецькою мовою.
 
Етнонім. Світло-блакитним кольром на мапі США показано графства та штати в яких найбільшою етнічною групою є особи німецького походження.
 
Німці мають мабуть найбільше назв, у різні часи та серед різних народів вони були і є відомі під різними назвами: німці, германці, дейтше, тедески, аллемани, готи, франки, тевтони, шваби. Так фіни називають німців саксами, італійці — тедесками, норвежці і ісландці — тюсками (tysk, tysker) а литовці — вокєчами (vokiečiai).
 
Самоназва німців — «Deutsch» почала вживатися приблизно в Х столітті, а за деякими джерелами ще раніше. Походить вона нібито від латинських teutoni (тевтони) та lingua teodisca — народна, тевтонська мова, на відміну від поширеної тоді латинської. Серед германців було багато різних племен, які жили між Рейном і Віслою, Дунаєм і Балтійським та Північним морями, а також у південній Скандинавії. Тевтони, одне з германських племен, нібито й походять з сучасної Данії.
 
Що ж до українського «Німеччина» чи «німці», то вважається, що ця назва у слов'янських мовах походить від слова «німий». Так нібито називали людей, які не говорили мовою слов'янських народів, причому не тільки німців, а й інших західних європейців.
 
Релігія. За релігією традиційно всі німці були католиками, але сьогодні ними лише є південні німці; північні німці з 16-го століття, часів Реформації, відкинули католицизм і стали протестантами, точніше — лютеранами. Німці були християнізованими під керівництвом Святого Боніфатія (бл. 675—754 рр.) у 8-му столітті, тобто майже на 3 століття раніше русинів — українців. Усе більше серед німців стає атеїстів.

Найвідоміші представники


Твори