Дилецький Микола

1630 — 1690

Дилецький Микола
(близько 1630—1690)
український музичний теоретик, композитор. Автор праці «Мусикийская граматика» (1675), що викладає основи партесного співу

Музика Миколи Дилецького повернулася до нас із забуття тільки наприкінці минулого століття завдяки невтомній дослідницькій праці відомого українського музикознавця, професора Ніни Олександрівни Герасимової-Персидської, яка відкрила людству цього композитора. Після здійснення нею пошуків у різних сховищах Києва, Львова, Москви, Санкт-Петербургу, ідентифікації творів Дилецького, переведення з "київської квадратної ноти" на сучасну нотацію, зведення в партитуру та реконструкцію втрачених частин було видано збірку "Микола Дилецький. Хорові твори" (Київ, "Музична Україна", 1981). До цієї збірки увійшла більшість творів М.Дилецького. Його музика ніби народилася вдруге і стала справжнім відкриттям нових музичних світів.

Усі твори, записані на цих дисках (за винятком "Іже образу" та "Парного концерту"), віднайдено й розшифровано (також реконструйовано одну партію в кожному творі) Н.О. Герасимовою-Персидською. Це перша "звучаща" публікація у виконанні Камерного хору "Київ" усіх хорових творів Миколи Дилецького, відомих на сьогодні.

Микола Гобдич

Доступні твори:
Хорові твори

Видання та твори


Хорові твори Хорові твори

Дилецький Микола

Коментарі