Федюк Тарас

1954 — наші дні

Федюк Тарас Олексійович
(Нар. 6 жовтня 1954 р.)
Поет

Тарас Федюк — поет. Народився 6 жовтня 1954 року в м. Ананьєві Одеської області. Закінчив українське відділення філологічного факультету Одеського держуніверситету. Автор поетичних книжок “Досвітні журавлі” (1975), “Віч-на-віч” (1979); “Дві хвилини уваги” (1983); “Політ осінньої бджоли” (1989); “Чорним по білому” (1990); “Золото інків” (2001), “Таємна ложа” (2003), “Обличчя пустелі” (2006) та інші. З 1980 по 1996 — член Спілки письменників України. З 1997 по 2000 — віце-президент, а з 2000 року президент Асоціації українських письменників. Керівник конкурсу романів, п’єс та кіносценаріїв “Коронація слова”. Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка 2006-го року за поетичну збірку “Обличчя пустелі”.

Тарас Федюк — майстер філософської лірики, не тривожної і не надривної, а споглядальної і медитативної. Якось поет зізнався, що в глобальному контексті на багато речей він дивиться песимістично, бо, на його думку, цивілізація впевненою ходою йде до власної загибелі. І це розуміння зменшує в його очах масштаби проблем окремо взятого міста чи навіть країни. А неприкаяність людської душі завжди була і буде темою номер один, яку Тарас Федюк розробляє завидною послідовністю і неабияким хистом. джерело

Володимир Моренець: "...Лірика Тараса Федюка - яскраве свідчення відродження моральності художнього мислення як аксіоматичного базису, що не потребує доведення".

На сайті доступні твори:
Трансністрія
Вірші
Із рукопису книги віршів "Трансністрія"
"Поезія загине разом із людством": розмова з Тарасом Федюком
Куплю собі ослика
Вісімдесятники.Антологія нової української поезії
"...Після всього..."

Видання та твори


Київська Русь № 11 "Хвилі" Київська Русь № 11 "Хвилі"

Стус Дмитро, Скопцов Костянтин, Федюк Тарас, Голобородько Ярослав, Махно Василь, Костенко Ганна

 ...Після всього... ...Після всього...

Федюк Тарас

Трансністрія Трансністрія

Федюк Тарас

Інки таємної пустелі Інки таємної пустелі

Голобородько Ярослав, Федюк Тарас

Коментарі