Шкляр Василь

1951 — наші дні

Шкляр Василь Миколайович
(10 червня 1951 р.)
 
український прозаїк, котрого називають «батьком українського бестселера» (наклади його книжок сягають десятків тисяч примірників). Після присудження письменникові Шевченківської премії, автор попросив перенести нагородження на той час, «коли при владі в Україні не буде українофоба Дмитра Табачника».
 
Ім’я Шкляра після цієї заяви більше не фігурувало у списках представлених до нагородження, затверджених Президентом Януковичем у березні 2011 року. Подосі Шкляру не вручили Шевченківську премію. Натомість у Холодному Яру (місці дії найвідомішого твору автора) письменнику вручили так звану  Народну Шевченківську премію «за повернення українській нації історичної пам'яті»; кошти для нагороди надходили від громадян (понад 25о тисяч гривень).
 
Найбільш знаний на сьогодні роман Василя Шкляра «Залишенець. Чорний ворон» викликав бурхливу реакцію публіки. З одного боку були ті, які називали твір «потужною ідеологічною зброєю, яка здатна вплинути на хвору колоніальну українську свідомість», романом, який «називає речі своїми іменами» (Петро Герасименко). З іншого боку стояв, наприклад, польський режисер Єжи Гофман, котрий сказав: «Для мене «Чорний ворон» — книга націоналістична, саме що не антирадянська, а антиросійська! Це книга ксенофобська, а це шлях в нікуди».
 
Наразі ініціативна група збирає кошти на екранізацію роману «Залишенець. Чорний ворон». 
 


 

Видання та твори


Ключ Ключ

Шкляр Василь

Елементал Елементал

Шкляр Василь

Кров кажана Кров кажана

Шкляр Василь

Ключ Ключ

Шкляр Василь

Коментарі