Дністровий Анатолій

1974 — наші дні

Дністровий Анатолій (Анатолій Олександрович Астаф'єв)
(Нар. 30 липня 1974 р.)
 
письменник, філософ, художник. Кримінальне арґо, молодіжний сленг, обсценізми, якими Анатолій Дністровий широко послуговується у своїх творах, були використані у створенні ряду словників, зокрема професор Леся Ставицька уклала «Короткий словник жаргонної лексики української мови», «Українська мова без табу: словник нецензурної лексики та її відповідників».
 
Попри те, що автора молодіжної «міської прози» на межі контракультури Анатолія Дністрового знають як знавця реалій, характерів, мови вулиці кінця 80-х – початку 90-х (про що свідчать самі назви романів – «Пацики», «Місто уповільненої дії), цей письменник є знаним філософом і політологом, автором публікацій «Національна ідентичність у сучасному світі» (2004), «Трансформація суспільно-політичних поглядів Івана Франка» (1997), «Православ’я та українська континуальність в історіософії Євгена Маланюка» (2001), «Українська ідея: між традиціоналізмом і лібералізмом» (2001), «Континуальність як модель національної історії» (2001) тощо. 
 
Анатолій Дністровий також є автором кількох поетичних книжок, перекладів, літературно-критичних есеїв. У 2013 році на своїй сторінці у Facebook автор виклав фотографії власного живопису. Згодом було проведено кілька виставок. В одному з інтерв’ю авто каже: «Мені хочеться бути хитрішим, хочеться виблискувати, як діамант, різними гранями. Хочеться бути ускладненим знаком».
 
Батько Анатолія Дністрового – літературознавець і письменник Олександр Астаф’єв. Про свій псевдонім автор, який також відомий як затятий рибак,  у інтерв’ю з Іриною Славінською каже: «Пам'ятаю 92 рік – я вже тоді абсолютно був переконаний, що буду автором, це навіть не обговорювалося. Якось підсвідомо розумів, що з російським прізвищем якось несолідно стартувати в літературі. Правда, я тоді не думав про поняття "література" чи "велика література". Мені просто здавалося, що треба щось загадковіше і цікавіше. Мені дуже подобався псевдонім Микола Хвильовий. До речі, рік тому, коли ми з Жаданом були в Одесі, він якось під чарку коньяку сказав: "Хороший є псевдонім – Микола Мікрохвильовий". Ну а тоді в 92-му я два дні вибирав псевдонім. Батько дотепно каже: "Візьми псевдонім Деснянський". Це справді мала бути ріка, але я Десни тоді не знав, тому псевдонім взяв інший. В достудентські роки я часто рибалив на Дністрі. Мені здалося, що Дністер – це гарна семантична фігура мала би бути для основи псевдоніма».

Докладна біографія

 

Доступно:
Сторінка Анатолія Дністрового у LiveJournal
Місто уповільненої дії
Тривогою Бреґовіча (у часописі "Кальміюс")
Берклі і творча уява(у часописі "Кальміюс")
Сім листів на адресу блаженного (у часописі "Кальміюс")
Моє розуміння критики (фраґмент) (у часописі "Кальміюс")
Жалюзі (уривок з роману)(у часописі "Кальміюс")
In partibus barbarorum (у часописі "Кальміюс")
Анатолій Дністровий - романтичний тріял як діґґер-клаб

Видання та твори


Київська Русь № 10 "ШлЯхи" Київська Русь № 10 "ШлЯхи"

Щербаченко Тетяна, Гаврош Олександр, Москалець Костянтин, Дністровий Анатолій, Кокотюха Андрій, Горський Вілен, Зарахович Олексій, Скуратівський Вадим, Бабкіна Катерина

Місто уповільненої дії Місто уповільненої дії

Дністровий Анатолій

"Кальміюс". Число 1-2 (17-18) 2002 "Кальміюс". Число 1-2 (17-18) 2002

Соловей Олег, Андрусяк Іван, Прохасько Тарас, Єшкілєв Володимир, Баран Євген, Дністровий Анатолій

Гопи і філософія Гопи і філософія

Дністровий Анатолій

Стума/darkness Стума/darkness

Дністровий Анатолій

Інтродукція сутінків Інтродукція сутінків

Дністровий Анатолій

Була така земля Була така земля

Дністровий Анатолій

Місяць команчів Місяць команчів

Дністровий Анатолій

Пейзаж без назви Пейзаж без назви

Дністровий Анатолій

Місто в долині Місто в долині

Дністровий Анатолій

Пейзаж без предметів Пейзаж без предметів

Дністровий Анатолій

Вечірній пейзаж без назви Вечірній пейзаж без назви

Дністровий Анатолій

Пейзаж із заходом сонця Пейзаж із заходом сонця

Дністровий Анатолій

Вороння Вороння

Дністровий Анатолій

Пам’ять про звільнення Пам’ять про звільнення

Дністровий Анатолій

Земля Чато Земля Чато

Дністровий Анатолій

Коментарі