Роздобудько Ірен

1962 — наші дні

Роздобудько Ірен Віталіївна
(3 листопада 1962)
Українська журналістка, прозаїк, поетеса, драматург

Ірен Роздобудько - письменниця та журналіст родом з Донецька. В кінці 80-х почала спілкуватися українською, а після 2000 року почалася її практично безхмарна літературна кар'єра.

З 1998 року живе в Києві.

Працювала в газеті «Родослав», у журналі «Сучасніть», оглядачем на першому й третьому каналах Національної радіокомпанії, оглядачем у газеті «Всеукраїнські відомості», заступником головного редактора в журналі «Наталі», головним редактором у журналі «Караван історій. Україна» та журналістом у журналі «Академія».

Авторка книг «Пастка для жар-птиці» (2000 р.), «Він: Ранковий прибиральник. Вона: Шості двері» (2005 р.), «Ґудзик» (2005 р.), «Дванадцять, або Виховання жінки в умовах, не придатних для життя» (2006 р.), «Зів´ялі квіти викидають» (2006 р.), «Останній діамант міледі» (2006 р.), «Амулет Паска ля» (2007 р.), «Життя видатних дітей» (2007 р.), «Оленіум» (2007 р.), «Ескорт у смерть» (2007 р.), «Пере формулювання» (2007 р.), «Дві хвилини правди» (2008 р.), «Все, що я хотіла сьогодні...» (2008 р.), «Пастка для жар-птиці».

Лауреат (2000, 2001 рр.) та переможець (2005 р.) літературних конкурсів «Коронація слова».

Автор ілюстрацій до книг Лариси Масенко, Елеонори Соловей, Леся Танюка. Авторка двох збірок поезій. Вишиває бісером, грає на гітарі. Має доньку Яну.

На цьогорічній "Коронації слова" Ірен Роздобудько сама підбила підсумки своєї творчості: "Можу сказати фактами: у 2000 році у мене було друге місце на конкурсі та перша книжка, а зараз, у 2010 році - вже вісімнадцята книжка і п'ять фільмів".

"Зірочки" на фюзеляжі її доробку не тільки літературні, але й кінематографічні. Письменниця говорить, що всьому вчиться сама - і сценарії писати, і дитячі книжки. Крім того, якщо вірити Ларисі Денисенко, Ірен Роздобудько тепер ще й навчає майбутні покоління режисерів.

"Українська правда. Життя" теж вирішила трохи повчитися. І почала з малого - з абетки.

джерело
Фото Тетяни Щербаченко

На сайті доступні матеріали:
Нотатки топографічного кретина (у часописі "Київська Русь")
Зів'ялі квіти викиають (у часописі "Київська Русь")
Оленіум (комедія абсурду) (у часописі "Київська Русь")
Осенние цветы (Три судьбы) 4 Серии из 4 за сценарієм Ірен Роздобудько
Кобзарі або Садок вишневий коло хати
Лариса Денисенко. Небезпечна, невиліковна хвороба (про "Дванадцять, або Виховання жінки в умовах не придатних до життя" Ірен Роздобудько)
Бабкіна Катерина. Певні аспекти уявлення (про Ірен Роздобудько)

Видання та твори


Київська Русь № 4 Піпл Київська Русь № 4 Піпл

Стус Дмитро, Забужко Оксана, Андрусяк Іван, Щербаченко Тетяна, Роздобудько Ірен, Бабкіна Катерина, Кокотюха Андрій

Коментарі