Попович Мирослав

1930 — наші дні

Попович Мирослав Володимирович
(12 квітня 1930)

Сучасний український філософ

Народився 12 квітня 1930 року в Житомирі. 1953 року закінчив філософський факультет Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка й упродовж трьох років працював директором середньої школи в с. Золотий потік на Тернопільщині. У 1956 році Мирослав Попович вступає до аспірантури Інституту філософії АН України і відтоді все життя залишається його працівником. Тут він захищає кандидатську дисертацію "Ірраціоналізм у сучасній французькій філософії" (1960) і докторську дисертацію "Філософський аналіз мови науки" (1966). З 1969 року Мирослав Володимирович — завідувач відділу логіки і методології науки, а з 2001 — директор Інституту філософії ім. Г. С. Сковороди НАН України. У 1992 році Мирослав Попович обраний членом-кореспондентом, у 2003 — академіком НАН України.

Автор понад 100 наукових праць, присвячених проблемам логіки, методології та філософії науки, філософії й історії культури. Серед них монографії: "О философском анализе языка науки" (1966), "Логіка і наукове пізнання" (1971), "Философские вопросы семантики" (1975), "Очерк истории логических идей в культурно-историческом контексте" (1979), "Григорій Сковорода" (1984, у співавторстві), "Мировозрение древних словян" (1985), "Микола Гоголь" (1989), "Україна і Європа: праві і ліві" (1996), "Раціональність і виміри людського буття" (1997), "Червоне століття" (2005).

Великий суспільний резонанс мала фундаментальна праця Мирослава Поповича "Нариси історії української культури" (1999), яка витримала два видання. В 2001 році вона була удостоєна Національної премії України імені Тараса Шевченка. В книзі зображено процес розвитку української культури від найдавніших часів до сьогодення на фоні індоєвропейської та слов’янської міфології.

Головний редактор наукового журналу "Філософська думка", член редколегій часописів "Вища школа", "Людина і Політика", "Наукові записки Національного університету «Києво-Могилянська академія». Серія Філософія".

Володіє польською, німецькою, анґлійською, французькою, чеською мовами.

Нагороди: Орден "За заслуги" ІІІ ст. (1996), орден князя Ярослава Мудрого V ст. (2005), Орден Почесного леґіону (2005, Франція).

джерело

На сайті доступні матеріали:
Бібліографічний покажчик
Мирослав Попович: Українська наука - це гетто ( у газеті "Українська правда")
«Культура» — є! Про нову книжку Мирослава Поповича (у газеті "Дзеркало тижня")
Мирослав Попович: Гарнюня зі Спритком – іграшки, які не завоюють світ
Раціональність і виміри людського буття
Григорій Сковорода

Видання та твори


Бібліографічний покажчик Бібліографічний покажчик

Попович Мирослав

Український театр ХХ століття Український театр ХХ століття

Попович Мирослав, Волицька Ірина, Гайдабура Валерій, Олександр Олесь, Винниченко Володимир, Леся Українка, Курбас Лесь

Коментарі