Глузман Семен

1946 — наші дні

Глузман Семен Фішельович
(30 вересня 1946)
Психіатр, дисидент

Правозахисник, колишній дисидент та політв'язень, психіатр, президент Асоціації психіатрів України, директор Українсько-американського бюро захисту прав людини, член Американського товариства психіатрів, Королівського коледжу психіатрів Великобританії, Товариства психіатрів і неврологів Німеччини, співголова Комітету «Бабин Яр» (разом з Мирославом Поповичем, Іваном Дзюбою).

Працював в обллікарні, "швидкій допомозі". 1971 - в "самвидаві" вийшла анонімна "Заочна експертиза П.Григоренка" (на основі дослідження звітів двох комісій зроблено висновок, що в лікарів не було підстав вважати П.Григоренка психічно хворим). 11.05.1972 - заарештований, засудж. на 7 років таборів суворого режиму і 3 років заслання, відбував покарання разом з І.Світличним, Є.Сверстюком, Л.Лук'яненком у Пермській обл. 1973-74 - написання "Посібника з психіатрії для інакодумців" (присвячений Л.Плющу). 19.04.1975 - в Женеві створений Міжнар. ком-т боротьби зі зловживаннями в психіатрії (як наслідок звертань С.Глузмана і А.Сахарова). 12.09.1975 - оголошено про порушння справи за ст. 62, ч. 2 КК УРСР (за збирання і передачу інформації на волю). 12.1975 - спрямував до ООН заяву про відмову від рад. громадянства. 03.1976 - направлений в Пермську тюрму. 08.01.-11.05.1979 - в ПКТ табору ВС-389/37 Пермської обл. Заслання відбував в с.Нижній Тавді Тюменської обл., працював диспетчером в колгоспі. З 1985 поступово почав друкуватись, займатись професійною діяльністю як чл. Асоц. психіатрів України. Почес. чл. Амер. т-ва психіатрів (1980). Чл. Королівського коледжу психіатрів Великої Британії, Т-ва психіатрів і неврологів Німеччини. Засновник Центру реабілітації і вивчення жертв війни і тоталітарних режимів з поліклінікою (м.Київ), Міжнар. добродійного фонду "Видавництво "Сфера". Довічна держ. іменна стипендія (10.2006).

Автор книги "Псалмы и скорби" (1994).

 
Доступні матеріали:

Я рад, что не пошел в большую политику. Это дает мне возможность делать малые шаги
Україною управляє благоденствуючий криміналітет
Семен Глузман викриває Дмитра Табачника
Иллюзия Брейвика
Досягнення Семена Глузмана

Видання та твори


Нецензурний Стус Нецензурний Стус

Стус Дмитро, Стус Василь, Овсієнко Василь, Сверстюк Євген, Калинець Ірина, Коцюбинська Михайлина, Глузман Семен, Корогодський Роман, Дзюба Іван

Вступне слово Вступне слово

Глузман Семен

Коментарі