Жук Радослав

1931 — наші дні

Жук Радослав Семенович

(Нар. 13 вересня 1931)

Архітектор

Радослав Жук народився в Галичині. Середню освіту здобув в Австрії, де також студіював музику. Архітетурну освіту отримав, навчаючись в університеті Мекґіл в Монреалі, де йому присвоєно ступінь бакалавра архітетури (з відзнакою). Отримав ряд нагород, включно з бронзовою медаллю Губернатора провінції Квебек та стипендію імені Данлопа на студійну подорож.

На конкурсі дипломних проектів усіх архітектурних вищих шкіл Канади за свій проект української церкви отримав Першу нагороду у формі стипендії імені Пілкінґтона на студійну подорож до Англії та Західної Європи. Там Радослав Жук працював над розробкою проекту посольства США в Лондоні, автором якого був видатний архітектор Ееро Сарінен. Повернувшись до Монреалю, працював у фірмі Ротер-Блянд-Трудо над розробкою проектів нової ратуші в Оттаві та нового міста Порт Карт'є.

Своє навчання Радослав Жук продовжував у найстаршій архітертурній вищій школі США - в Массачусетському Технологічному Інституті в Бостоні, де здобув науковий ступінь маґістра архітектури. Згодом викладав архітектуру в Манітобському і Торонтонському університетах, та в університеті Мекґіл, де 1979 р. його призначено звичайним професором.

У 2001 р. Радослава Жука нагороджено премією імені Іди та Самуела Фромсонів за педагогічні досягнення, а в 2004 році йому присвоєно звання заслуженого професора. У 1992 році Українська Академія Мистецтв у Києві присвоїла Радославу Жуку звання почесного доктора. Він там буває як гість-викладач та голова державних екзаменаційних комісій. Радослав Жук був і є також гостем-викладачем та членом проектних комісій в архітектурних школах при університетах Канади, США та ряду країн Європи.

У своїх наукових працях Радослав Жук розглядає питання методології архітетурного проектування, культурних аспектів архітектури і взаємозв'язку архітектури та інших видів мистецтва.

Радослава Жука нагороджено преміями на різних архітетурних конкурсах. Він є автором проектів - у співпраці з рядом архітектурних фірм або у ролі консультанта - девяти українських церков, що збудовані в Північній Америці та однієї нової церкви у Львові. Більшість цих праць була опублікована у різних міжнародних архітектурних журналах. Радослав Жук є почесним членом Української Академії Архітектури та дійсним членом НТШ в Канадi, УВАН в Канаді, Королівського Архітектурного Інституту Канади, Королівського Товариства Мистецтв, Товариства Мистецтва, Релігії та Сучасної Культури і Міжнародного Інституту Вивчення та Дослідження Систем і Кібернетики. Він був нагороджений Українським Конгресом Канади Медалю Століття та співнагороджений Королівським Архітектурним Інститутом Канади Медаллю Генерал-губернатора.

джерело

Доступні матеріали:
Церква Різдва Пресвятої Богородиці

Видання та твори


Коментарі