Боднар Олег

1947 — наші дні

Боднар Олег Ярославович

(Нар. 1 вересня 1947)

Доктор мистецтвознавства, професор, архітектор – дизайнер – проектант, науковець і педагог

Боднар О.Я. - архітектор і науковець, який поєднує у своїй творчості математичні і художні методи: яскраво виражений представник авторського стилю. В його творчому доробку є унікальна серія експериментальних проектів, які демонструють можливості застосування геометричних структур в архітектурному формотворенні. Ці проекти експонувалися на багатьох всеукраїнських та міжнародних виставках; персональні виставки відбулися у Львові (1998 р.), Хайфі (Ізраїль, 1998 р.), Києві (2000 р.), Будапешті (2003 р.).

Відомий на Україні і за кордоном своїми працями з фундаментальних проблем мистецтвознавства, зокрема, у напрямі міждисциплінарних досліджень; йому належить наукове відкриття, що стосується загальних закономірностей формотворення і гармонізації в природі та мистецтві. Боднар О.Я. є талановитим педагогом та громадським діячем, адже він - ініціатор і організатор відкриття у Національному університеті "Львівська політехніка" сучасних і перспективних спеціальностей "Дизайн" та "Дизайн архітектурного середовища"; розробив і ліцензував навчальні плани для цих спеціальностей. Боднар О.Я. є Головою Спеціалізованої вченої ради у Львівській академії мистецтв, член Консультативної ради Міжнародної асоціації міждисциплінарних досліджень симетрії (І8І8-8УММЕТК.У). Своїми роботами робить значний внесок у розвиток синтезу мистецтв, має понад 50 публікацій, з них 3 монографії.

Основні роботи: проект церкви в м. Івано-Франківську (2001 р.), церкви та музею Митрополита Шептицького в Прилбичах (1998 р.), церкви в с. Пікуловичі (1995 р.). Наукові праці: монографія "Золотий переріз і неевклідова геометрія в науці та мистецтві" (1994 р.), "Формотворення просторових структур на основі паралелографів" (1980 р.), "Проблеми традицій у сучасній українській церковній архітектурі" (2000 р.); методичні вказівки з основ архітектурної композиції "Геометричні засоби формоутворення" (1986 р.) та до курсу "Основи композиції" ("Види симетрії на площині та у просторі", 1990 р.); пропедевтична програма "Конструктивна геометрія" (1990 р.); науковий фільм "Динамічна симетрія", "Актуальні проблеми теорії дизайну" (2005 р.), "Математичне мистецтвознавство – актуальний напрямок міждисциплінарних досліджень (2008 р.). Наукові винаходи: брошура Динамическая симметрия (серия Новое в науке и технике", 1992 р.).

Член-кореспондент Національної академії мистецтв України (2009);

доктор мистецтвознавства (1995);

професор (1996);

член Національної спілки архітекторів України (1993);

лауреат обласної премії в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури ім. Івана Левицького з номінації "Архітектура" за меморіальний комплекс "Скнилівська трагедія" (2005).

1947 - народився 1 вересня в с. Перекоси Калузького району Івано – Франківської області;

1972 - закінчив Львівській ордена Леніна політехнічний інститут за спеціальністю " архітектура";

1973 - розпочав викладацьку діяльність на кафедрі архітектури у Львівському аграрному університеті;

1983 – 1986 - аспірант Всесоюзного НДІ технічної естетики (м.Москва);

1986 – 1996 - старший викладач, доцент, професор Львівської академії мистецтв;

1996 – 2002 - професор Інституту архітектури Національного університету " Львівська політехніка";

2002 - 2004 - професор, завідувач кафедри монументального мистецтва Львівської національної академії мистецтв

з 2004 - професор, завідувач кафедри менеджменту мистецтва Львівської національної академії мистецтв;

Нагороджений медаллю Міністерства освіти і науки України "За наукові досягнення";

Посада: завідувач кафедри менеджменту мистецтва, професор Львівської національної академії мистецтв.

Джерело

Видання та твори


Коментарі