Київський муніципальний камерний хор “Хрещатик”

1994 — наші дні

Київський муніципальний камерний хор “Хрещатик”
(Засновано 9 квітня 1994 р.)

Хор дістав свою назву "Хрещатик" від імені центральної вулиці мальовничого Києва. Вулиця, в свою чергу названа так, тому, що за давнім переказом, у джерелі, що знаходилося на початку теперішньої вулиці, Київським князем Володимиром, кияни були хрещені у християнство. До речі, на сучасній вулиці Хрещатик, заходиться Київська міська державна адміністрація, або як кажуть городяни – мерія міста, дякуючи фінансовому утриманню якої, Камерний хор «Хрещатик» дарує свій спів людям.

Дебютний виступ Камерного хору “Хрещатик” відбувся в Києві 9 квітня 1994 року у концертній залі Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського. Колектив був заснований на хвилі культурного піднесення, який переживала молода Українська держава, коли з’явилася можливість виконувати хорову духовну музику. У витоків хору стояв колектив талановитих аматорів і безкорисливих ентузіастів, серед яких складно не згадати Ларису Кучеренко, Зою Конюх, Олександра Бондаренка-Сука, Валентину Решетар, Олега Максименка тощо. Саме вони обрали своїм диригентом Ларису Бухонську, дякуючи енергії, наполегливості та творчому завзяттю якої, колектив став відомим, здобув перемоги у міжнародних конкурсах та фестивалях в Ірландії, Угорщині, Німеччині, Польщі, а у 1999 році набув статусу професійного муніципального хору. Хор виборов право бути постійним учасником національних фестивалів “Музичні прем’єри сезону”, “Київ Мюзік Фест”, “Золотоверхий Київ”. Серед своїх доробків колектив має фондові записи на Національному радіо України та Бі-Бі-Сі у Лондоні. Від самого свого заснування співочий колектив заявив про себе, з одного боку, як носій автентичної хорової традиції, а з іншого боку, як новатор, творчим кредо якого є виконання сучасної хорової музики, зокрема творів найвідоміших українських композиторів. Віртуозній виконавчій манері колективу підвладні найскладніші твори, що належать до скарбниць всесвітньої культурної спадщини, від західноєвропейської і української класики, до сучасних обробок фольклорної та популярної музики. Жанровий і технічний діапазони хору майже необмежені. Все це дозволило колективу за роки свого існування виконати майже 300 прем’єр, а загалом близько 1000 творів. Не буде перебільшенням сказати, що з серпня 2007 року відкрилася нова сторінка історії колективу. Завершився процес творчого оновлення і зміни мистецьких поколінь керівництва хору. У представницькому конкурсі на посаду художнього керівника колективу перемогу здобув його вихованець: співак, а згодом – диригент Павло Струць. З ним, як носієм кращих традицій колективу, заповзятим майстром хорової справи, людиною мистецьки безкомпромісною, володарем розвиненої творчої інтуїції, повязує колектив свої сподівання і амбітні задуми. Сучасний Камерний хор “Хрещатик” являє собою сплав професіоналізму і ентузіазму, який має бажання і можливість ставити перед собою найскладніші і найвідповідальніші завдання і гідно їх вирішувати.

Нагороди:

Гран–Прі VII Міжнародного хорового конкурсу в м. Слайго (Ірландія, 1994);

ІІІ премія XVII конкурсу ім. Б.Бартока в м. Дебрецені (Угорщина, 1996);

І премія у фольклорній програмі на І конкурсі ім. Ф. Мендельсона-Бартольді в м.Даупфеталь (Німеччина, 1996);

ІІ премія ХХІ Міжнародного конкурсу православної музики у м.Хайнувка (Польща, 2002).

Хор “Хрещатик” є учасником міжнародних музичних фестивалів:

“Україна і світ бароко” в м. Києві (Україна, 1994);

“Дні святкування Мюнхена” (Німеччина, 1994);

“Europatref” в м. Йоррінг (Данія, 1996);

“Art sacre” в м. Парижі (Франція, 1996);

“Riga Dimd” в м. Ризі (Латвія, 1997);

“Spotkania muzyczne” в м. Більськ (Польща, 1998);

“Фарботони” в м. Каневі (Україна, 1999);

ІІ Всеросійський конкурс ім. О. Кошиця (Москва, 2000);

Дні культури України в Росії (Москва, 2001);

ІІІ Міжнародний хоровий фестиваль в м. Щецін (Польща, 2002);

Міжнародний фестиваль церковної хорової музики (Іспанія, 2003);

"Festival International de Musique Universitaire" (Франція, 2003);

Міжнародний фестиваль духовної музики “Gaude Mater” в м.Ченстохові (Польща, 2005);

Міжнародний фестиваль сучасної музики “Контрасти” в м.Львові (Україна, 2005);

XII Міжнародний фестиваль “Organum” у м. Суми (Україна, 2005 а також постійним учасником таких престижних українських фестивалів, як “Музичні прем’єри сезону”, “Київ Музик Фест”, “Золотоверхий Київ”, “Співочий собор”.

джерело

На сайті доступно:
Карміна Бурана

Видання та твори


Коментарі