"Кому Вниз"

1988 — наші дні

"Кому Вниз"
(Засновано 1988 р.)
Фольк-готик гурт

"Кому вниз" з 1988 року грали музику, яка повністю не вписувалась у загальні канони тогочасної української рок-сцени. Лірика була складна, вражаюча, а також повна темної романтики, що є загальним для готик-року, хоча вже навіть тоді "Кому вниз" використовували деякі елементи індустріальної енергетики, яка стала їх характерною ознакою на сьогодні. Через неспроможність підібрати стандартний термін музичні критики ще в 1991 назвали їхню музику “урбанізованою , індустріальною готикою”. Так, "Кому вниз" створили свій власний тип готичного року і їх темно-романтичний імідж став справжнім оригінальним іміджем української готики.

В 1990-тих ці п’ять чоловіків одягнутих у чорні фраки, високі шкіряні чоботи і срібні хрести, несучи українському суспільству свій тип андеграундної похмурої філософії, зробили свою власну музичну революцію. Для тих, хто їх чув, то було переродження і очищення. Андрій Середа був і є неофіційним пророком для всіх, хто живе в справжній, споконвічній Україні. Для тих, чия душа ще не є запродана, а розум не затьмарений грошима і нечистою силою. В Україні і в Канаді їх називали “чорними козаками”. Вони були і є готами. І вони створювали і створюють готику в стилі "Кому вниz".

"Кому вниз" — один з найбільш професійних гуртів в Україні, якщо не єдиний. Якщо хоч раз почуєте їх, ви зможете виділити їх серед усіх галасливих створінь сьогоднішньої рок-сцени України і зрозумієте, що вони кращі. Кращі на сьогоднішній українській малій, але справжній, андеграундній рок-сцені.

Зараз "Кому вниз" грають gothic-rock/ industrial (готичний індастріал-рок) замішаний на романтичному символізмі і старовинних традиціях, давній українській культурі і темній ренесансній філософії плюс вічний пошук чи то Бога, чи то значення життя.

Кожна пісня має своє оригінальне коріння і зазвичай глибоко пов’язана з традиціями України, випромінює справжній український дух. Той дух, якого вже небагато залишилось, бо все спаплюжили.Але який завдяки "Кому вниз" у великій мірі відроджується.

Назва гурту не змінилася з часів створення, як і склад. Незважаючи на складну і важку долю, а також специфічну назву, козаки з КОМУ ВНИЗ не пішли вниз, а навпаки, підіймались вище і займали “відповідні” позиції в музичних чартах України, а точніше не займали - бо не хотіли. І не вважали, що те, що існує, можна назвати “чартами”. Є вигідна реклама для комерційної попси і альтернативи. Готика, індастріал чи декаденсна романтика в ці поняття аж ніяк не входить і не вписується.

Але "Кому вниз" ніколи не мали на меті лізти вгору. Спокійно йти, не зраджуючи собі і своїм принципам — це Шлях. Їх головною метою завжди було нести знання прихованих сторін душі і потаємних кутків розуму слухачам, будити їх від вічного сну лінивих днів нашого часу.

"Кому вниз" приймали участь в близько 40 музичних фестивалях, і судді не могли не відзначити гурту, навіть приймаючи до уваги, що весь час він мав проблеми з владою і існуючою ідеологією, адже для "Кому вниз" має значення Україна і Музика, а не ті, хто хочуть щось на цих поняттях заробити.

…вони в оболонці сучасного звуку залишаються поза часом…

Цвяхом глобальних імпрез, наймасовіших акцій 90-х років була сувора стильна чорно-біла п’ятірка в напівцивільному вбранні поголеним монументальним Андрієм Середою, голос якого вкарбовував слова – сенс і глибина яких сягала інших вимірів, інших сфер. Епічний рок? Так, вони в оболонці сучасного звуку залишаються поза часом, голос Андрія ріже наскрізь часовий простір, його астральне тіло блукає козацьким степом або карпатськими схилами, заглиблюється в душі померлих, або заглядає у вікна живих, а його постать із закинутою головою залишається непохитною у перехресті променів.

Так, він інший і разюче відрізняється від різнокаліберного не-іншого музичного піплу. Чим? Насамперед — духом. Музика КОМУ ВНИЗ має власний харизматичний духовний стрижень, який залишається незмінним протягом десяти років. Можливо тому "Кому вниз" поза юрбою, поза тусовкою, поза плітками. Група-фантом, яка нікуди не поспішає. І якщо вони зникають надовго з поля зору, вони просто перестрибнули в інший вимір, аби повернутися знову у новій силі і з новими ідеями. Мандри і пригоди — це те, чим живе Великий Кому — незримий телепень безмежного Всесвіту.

Склад гурту:

Окрім поглядів на принципово-важливі для них речі, "Кому вниз" зберігають ще оду константу — незмінність складу.

Характеристика на члена "Кому вниз" з 1988 року:

Владислав Малюгін (гітара, вокали). Росіянин.

З родини військових колонізаторів Казахстану. Інерційно мав би стати військовим, але еміграція до України зруйнувала наміри Росії мати ще одного кнехта.

Дата і місце народження: 12 серпня 1963 року, Балхаш.

Закінчив КІБІ, за фахом – конструктор. Не одружений. Не хоче.

Музикант, композитор, аранжувальник, поціновувач боді-арту й українського пива. Має старшу сестру. Знає про караїмів. Істинний українець.

Характеристика на члена "Кому вниз" з 1988 року:

Сергій Степаненко (бас-гітара). Українець. З родини вчителів.

Дата і місце народження: 6 квітня 1964 року, Гостомель.

Закінчив КІБІ, працював конструктором.

Від розірваного шлюбу має сина Юрія (на сьогодні професійного футболіста юнацької ліги).

Нині неодружений.

Музикант, продюсер. “Людина росте разом зі своїми задачами”, - казав про таких син Клари Пьольцль.

Любить сигари та великі груди (жіночі). Ортодокс “Великої Берти” (фізіологічно). Істинний українець.

Характеристика на члена "Кому вниз" з 1988 року:

Владислав Макаров (ведуча гітара). Українець.

З родини найпрацьовитіших людей.

Місто народження —Київ, офіційна дата народження — 1 серпня 1955 р.

Мульти-фахівець. Зокрема дієво попрацював освітлювачем в декотрих театрах. Один із видатних театральних діячів, знавець світової музичної класики. О.Примогенов свого часу зазначив, що “Макаров — режисер світла від Бога. Те, що робить він, вміють одиниці. Цьому неможливо навчитись. З цим треба вже прийти на цю землю”.

Двічі одружений. Від першого шлюбу — син Дмитро (до речі, голос Дмитра одним словом зафіксовано у фіналі пісні “Крові” з альбому “Кому Вниз”, 1991), від другого — син Георгій.

Музикант, композитор, має молодших двох братів і сестру, любить баскетбол. Істинний українець.

Характеристика на члена "Кому вниз" з 1988 року:

Євген Разін (ударні, вокали). Українець.

З родини технічної інтелігенції.

Народився в Слободці Шелехівській, Летичів, 26 вересня 1964 року.

Вчився в КІБІ, працював у радіопромисловості.

Одружений, має сина Клима.

Музикант, композитор, аранжувальник. Поцінувач шкіри. Один із солдатів війська Христового. Істинний українець.

Характеристика на члена "Кому вниз" з 1988 року:

Андрій Середа (клавішні, вокал). Українець.

З родини технічної інтелігенції.

Дата і місце народження: 1 січня, 1964 рік, Київ.

Закінчив театральний інститут, акторський клас, працював у театрі.

Одружений, має сина Олександра.

Має молодшу сестру, що займається юриспруденцією, та старшого брата Марка.

Музикант, композитор, пише тексти до пісень. Поцінувач живопису та ритміки Гутенберга.

Істинний українець.

Символіка

Знак гурту, так званий „Павук” (зокрема павук символізує собою Сонце, наприклад у Карпатах, на Поділлі) має три складові:

1. П’ять чотирисвітних солярних знаків (хрестів), об’єднаних спільною вертикальною лінією (п’ятеро людей, об’єднаних спільним рухом).

2. Сварга (символ Сварога, українського Бога Небесного Вогню, (санскритською „свастя”, або ж „свастика”)), що по діагоналі перетинає перший рисунок. Напротивагу уособленню абстрактного поняття Вищого Світла у Вічному Русі, дана сварга є зворотна, „обернена” (в Праукраїні зокрема зображалась на ударних частинах холодної зброї), символізує собою шлях від духовного до фізичного (у нашому випадку – матеріалізація відчуттів, від фантазії — до певного образу). Знак Конкретизації.

3. завершують усе це чотири промені(по одному між променями сварги), що об’єднують складові у графічне відтворення восьмипроменевого Сонця (цифру „вісім” в українській міфології-космології представляє полярна зоря — вісь світогляду, „восьмикутна” колядницька Зірка).

джерело

На сайті доступно:
Кому вниз (офіційний сайт)
Офіційна спільнота українського гурту "Кому Вниз" на LiveJournal
Кому Вниз. Повна Дискографія (1989-2009) +концертні записи + відеокліпи + знимки
Мамай

Видання та твори


Коментарі