Губа Володимир

1938 — наші дні

Губа Володимир Петрович
(Нар. 22 грудня 1938)
Композитор

Народний артист України

Народився 22 грудня 1938 року у Києві.

Один з представників нонконформістської генерації сучасної української музики.

Навчався композиції у Київській державній консерваторії ім. П.І.Чайковського (нині Національна Музична Академія України)(проф. Б.М.Лятошинський, проф. Л.М.Ревуцький та проф. А.Штогаренко, 1979).

Працював вчителем музики в музичних школах, музичним редактором Держтелерадіо УРСР, музичним редактором на Київській студії хронікально-документальних фільмів. Фільми з його музикою відзначалися престижними нагородами на вітчизняних та зарубіжних кінофестивалях (Швеція, Франція та Італія).

Протягом творчого життя успішно працює у різних жанрах інструментальної, камерної, хорової, органної, балетної, симфонічної та експериментальної музики. Один з перших відновив інтерес до органної музики в Україні. Пише музику до радіовистав та театральних постановок як в Україні, та і за ії межами. Його твори гідно представляють українську композиторську школу в багатьох країнах світу: США, Канада, Франція, Німеччина, Японія, Росія, Польща, Чехія, Словаччина, Швейцарія, Нідерланди, Литва та ін.

Володимир Губа є членом багатьох спілок: Національної спілки композиторів України, Національної спілки кінематографістів України, Творчої спілки "Кінематографія слов'янських народів". Також він є членом правлінь організацій "Меморіал", "Україна - Ізраїль" та "Форстерський міст" (ФРН).

Лауреат премій ім. М.Лисенка та ім. В.Стуса, нагороджений Почесною грамотою Абхазії (1975) та Почесною Грамотою Президії Верховної Ради України.

Заслужений діяч мистецтв України (1995).

Народний артист України (1999).

Лауреат Премії ім. Б. М. Лятошинського (2011).

джерело

На сайті доступно:
Музика до фільму Чудо в краю забуття

Видання та твори


Чудо в краю забуття Чудо в краю забуття

Шевчук Валерій, Губа Володимир, Хостікоєв Анатолій, Степанков Костянтин, Недашківська Раїса

Коментарі