Жданкін Василь

1958 — наші дні

Жданкін Василь Олекандрович
(Нар. 23 травня 1958)
Український бард, кобзар, бандурист

Народився 23 травня 1958 р. в с. Гурмай Краснодарського краю. Спiвак (баритон), кобзар.

Лауреат II Всесоюзного конкурсу студентської молодi (Миколаїв, 1987 г.), фестивалю «Червона рута» (Чернiвцi, 1989 г.).

В 1978—1980 гг. — керiвник вокального ансамблю Кременецького будинку культури, в 1987 г. закiнчив Рiвенський iнститут культури.

Працював артистом Рiвенської та Київської фiлармонiй. Мешкає в Кремiнцi Тернопiльскої областi.

Його називають Кобзарем, Співцем, Подвижником Духу. Незважаючи на те, що протягом останніх 10 років Василя не можна було почути на жодному концерті, його голос все ще бринить у серцях його численних прихильників. У серці кожного, хто хоч раз зазнав розкоші від зустрічі з його неповторним тембром, хто, хоч на мить, оцінив щире золото його інтонацій і хто, хоч подумки, зміг пережити з Василем той невигойний душевний біль незчисленних поколінь князів та гречкосіїв, козаків і священиків, воїнів і поетів за несправдженою українською мрією...

Кирило Стеценко

"Василь Жданкін – безперечне Явище в українській пісні. Ще з часів першого “Оберегу” та “Червоної рути”, де він став володарем Гран-прі, запам’яталася його кремезна босонога постать та густий і проникливий голос. Його бандура будила в нас щось сокровенне, глибинне, справдешнє. Тоді його називали голосом української землі. Він був поза часом і простором, як ті колядки, що прийшли до нас із глибини віків як “Зелена Євангелія” Богдана-Ігоря Антонича, яку він вперше доніс до широкого слухача, як Шевченкова “Чорна рілля”, що корінням вросла в наші душі".

Наталка Позняк-Хоменко

"Василь Жданкін це голос, що об’єднує покоління, це велике, мудре і щире слов’янське серце, що загартувавши дух і волю, пройшло стільки доріг. Він — прадавній, як сама Україна, він — це її сьогодення".

Ірина Шинкарук

джерело

На сайті доступно:
Василь Жданкін - "Коляда" (Народився Бог на санях)
Василь Жданкін - Б'ють пороги
Чуєш, брате мій

Видання та твори


Б'ють пороги Б'ють пороги

Жданкін Василь

Журавлі Журавлі

Жданкін Василь

Коментарі