ДахаБраха

2000 — наші дні

ДахаБраха
(Засновано 2000)
Етно-квартет

ДахаБраха – український квартет, що виконує українську народну музику із сучасним драйвом. Експериментуючи з українським фольклором, вони привнесли в свою музику ритми з оточуючого світу, створивши яскравий, унікальний і ні на кого несхожий образ ДахаБраха.

Світ виникає з хаосу. Музика постає з душі етносу. ДахаБраха– назва оригінальна, тобто чудернацька і автентична водночас. Давати і брати – із староукраїнської мови. На музикальний слух, у цій назві звучать і виграють, як самодостатні акорди однієї єдності і “РА” – сонце, і “брама” – ворота, вхід, і “Брахма” – Верховний Бог творення індуїзму… душа-Птаха і звичайно – “ДАХ” як місце створення самої групи “ДахаБраха”.

До складу групи входять: Ніна Гаренецька, Ірина Коваленко, Олена Цибульська, Марко Галаневич. Інструментальний ряд “ДахаБрахи” – гуцульський барабан, джамбе, дарбука, великий барабан, віолончель, дитячі гармошки, австралійське діджеріду, аккордеон, гармошка "Ромашка", тромбон, всілякі шумові інструменти ( вітер, дощ...), індійські табла, бугай, будійський гонг …

“ДахаБраха” складова нового проекту Владислава Троїцького “Україна Містична”.

джерело

Лев Ганкин: "Украинская группа «Даха Браха», пожалуй, один из лучших фолк-ансамблей, появившийся в зоне досягаемости за последние несколько лет: народные песни они исполняют с каким-то языческим, шаманским исступлением. При этом здесь очень много чего можно расслышать — и транс, и психоделический рок, и хип-хоп; оказывается, весь разнообразный грув текущей поп-музыки можно найти в заповедных напевах тысячелетней давности — было бы желание".

На сайті доступно:
ДахаБраха (офіційний сайт)
ДахаБраха (на MySpace)
ДахаБраха ( на LiveJournal)
ДахаБраха (спільнота Вконтакті)
ДахаБраха - Light 2010

Видання та твори


Light Light

ДахаБраха

Коментарі