Колодуб Левко

1930 — наші дні

Колодуб Левко Миколайович
(Нар. 1 травня 1930)
Композитор

Левко Колодуб народився у Києві 1 травня 1930 року. З дитинства виховувався у музичному середовищі. Мати, Лідія Андріївна — оперна співачка, бабуся, Євфросинія Степанівна — вчителька музики, найближчі родичі причетні до мистецтва, музики. Левко Колодуб закінчив Харківську музичну школу-десятирічку 1949 року за класом кларнета Г. К. Рикова та Харківську Консерваторію 1954 року за класом композиції проф. М. Д. Тіца. З цього ж року працював у Києві. З 1966 року викладав у Київській Консерваторії (тепер - Національній музичній академії України) на кафедрі композиції та інструментування. З 1977 року — доцент, з 1985 — професор.

1997 року очолив новостворену кафедру музично-інформаційних технологій. Цього ж року обраний членом-кореспондентом, а 2005 року —академіком Академії мистецтв України, Народний артист України, кавалер ордену "За заслуги". Лауреат премій ім. Б. Лятошинського, М. Вериківського, Мар'яна та Іванни Коць та ін.

Нагороджений різними медалями, почесними відзнаками Міністерства культури, міста Києва та Харкова, 2005 року — Золотою медаллю Академії мистецтв України.

Левко Колодуб автор опер, балетів, музично-драматичних творів, оркестрової музики (зокрема 10-ти симфоній), концертів, камерних ансамблів, окремих п'єс для всіх духових та струнних інструментів, солоспівів та хорових творів, музики для театру, кіно та радіопостановок. Здійснив дописування, редакцію, оркестрування творів М. Лисенка, М. Вериківського, В. Косенка, А. Рудницького, М. Тіца. Його музика звучить як в Україні, так і широко в світі.

джерело

Доступні твори:
Українські танці

Видання та твори


Українські танці Українські танці

Колодуб Левко

Коментарі