Марцинківський Олег

1949 — наші дні

Марцинківський Олег
(Нар. 2 липня 1949)
Співак, композитор 

Олег Марцинківський – співак, композитор і музикант, у творчому доробку якого світова та українська класика, більше 150 народних пісень, кобзарські думи, балади, сучасні пісні, більше 300 власних творів. Особливої популярності набули його пісні: “Я люблю тільки Вас”, “Зірка-Україна”, “А лелеки летять на Вкраїну”, “Хто ти є, Україно?” – на вірші С. Галябарди, “Зоре моя” та “Пісня кобзаря” – на вірші Б. Харитонова, “У храмі любові”, “Провина” – на вірші М. Луківа, “Невольник сивої печалі” – на вірші М. Ткача та багато інших.

Народився Олег у Полтаві в сім”ї співаків. З дитинства мріяв бути артистом. Після закінчення школи вступив до Полтавського музичного училища, де навчався співу і хоровому деригуванню у викладачів В. Опенька, Г. Карчевської. В 1970 році він створює ансамбль „Оксамит” при Полтавському міському будинку культури. Продовжив начання вокалу і композиції в Кишинівській консерваторії у класі А. Азрікана, Г. Баштана та Ф. Анікеєва. Після закінчення консерваторії працював солістом естрадно-симфонічного оркестру радіо і телебачення Молдови.

У 1980 році у Тернопільській обласній філармонії Олег Марцинківський створює фольклорний ансамбль «Медобори», який дуже швидко став популярним в Україні та відомим за її межами. В 1984 році співак розпочав сольну кар’єру, працює солістом-вокалістом Укрконцерту. Створює багато цікавих сольних програм – „Історія кобзарства в Україні”, „Класичний український романс”, „Пісні народів світу” та багато інших. Він багато гастролює в Україні та за її межами. Неодноразово бере участь у Міжнародних фестивалях та творчих конференціях у Канаді, Німеччині, Великобританії, США, Франції, Литві, Росії.

Після аварії на Чорнобильській АЕС Олег провів більше 500 творчих зустрічей та концертів у зоні лиха. За плідну роботу був нагороджений Почесним знаком Міністерства культури та отримав статус ліквідатора аварії.

Виходять альбоми – «Я люблю тільки Вас» та «Райські яблука». В 1992 році Марцинківський став солістом творчої організації «Київщина». Через два роки він відмітив 20-ти річчя своєї естрадної кар’єри і зайнявся облаштовуванням власної студії звукозапису «Оболонь». Використовуючи свій багатолітній практичний досвід та високий фаховий рівень, Олег Олександрович у 2002 році починає плідну викладацьку діяльність у Національному університеті культури та мистецтв на кафедрі естрадного співу. У 2005 році Марцинківський зібрав новий склав “Медоборів”. Він презентує шанувальникам справжнього українського мистецтва новий мистецький проект-ренесанс “Три дороги”, присвячений 25-річчю створення ансамблю “Медобори” та його відродженню у новому складі.

В 1996 році Указом Президента України Олегу Марцинківському присвоєно почесне звання “Заслужений артист України”, а Указом президента України від 20.09.2010 р. йому присвоєно Почесне звання “Народний артист України”.

Олег Марцинківський – один із небагатьох в Україні – пише музику для дітей. У 2007 році підтримав ідею створення Міжнародного конкурсу-фестивалю дитячої та юнацької творчості “Всі ми діти твої, Україно!” за участю талановитої української молоді з усього світу та представників національних меншин, які проживають в Україні. Відтоді Міжнародний фестиваль, головою журі і членом виконавчої дирекції якого є О. Марцинківський, проводиться щорічно з метою міжкультурного спілкування та державної підтримки творчої молоді.

В 2008 році відбулася презентація чергового компакт-диску співака „Мої мелодії”, його твори включені до методичного посібника „Пізнай Україну”, рекомендованого Міністерством освіти України для вивчення у суботніх та недільних школах українцями зарубіжжя.

В листопаді 2009 р. вийшов новий документальний фільм «Без маски» про творчість Олега Марцинківського, який створено Творчим об’єднанням документальних фільмів Національної телекомпанії України (головний режиссер – Наталія Калантарова).

Олег Марцинківський є одним із засновників Міжнародної освітньо-культурної Асоціації, ініціатором і організатором її мистецьких та соціальних програм .

На початку 2009 р. О.Марцинкiвський записав у своїй студiї декiлька творiв разом з оперною спiвачкою, Заслуженою артисткою України Оксаною Нестеренко. Це знаменитий дует – “Привид опери” – Ллойд Ендрю Вебера, вiдомий всесвiтнiй шлягер “Time to say goodbye” та пiсню “Короноване вiнчання”, написану Олегом разом з поетом Степаном Галябардою.

Особливої уваги заслуговує благодійна концертна діяльність пісняра серед соціально-незахищених верств населення України – інвалідів, одиноких пенсіонерів, багатодітних сімей, ветеранів війни і праці та неповнолітніх. З 2004 року він є організатором і учасником Київського міського Клубу сімейних зустрічей “Теплий дім”, соціальної мистецької програми „Дорога до храму душі”, Всеукраїнського фестивалю творчості „Повір у себе” за участю дітей з функціональними обмеженнями.

Олег Марцинківський створив власну музичну студію та школу вокалу. Плідно працює з молодими виконавцями, пише музику, робить аранжування.

У всіх справах Олег Марцинківський виявляє людяність та високу професійну майстерність. Як кажуть поціновувачі його таланту – прекрасний тенор, інтелігент української пісні, лицар українського романсу. Його талант і висока культура освячені небесами. Його мелодії, музика його душі – для Вас.

джерело

Доступні матеріали:
Очі сині
Олег Марцинківський (офіційний сайт)

Видання та твори


Очі сині Очі сині

Марцинківський Олег

Коментарі