Компаніченко Тарас

1969 — наші дні

Компаніченко Тарас Вікторович

(Нар. 14 листопада 1969)

Кобзар, бандурист та лірник

Виконує та реконструює традиційний кобзарсько-лірницький репертуар в супроводі кобзи О. Вересая, старосвітської бандури та колісної ліри

Значну частину репертуару становлять епічні твори — думи, так звані “запорозькі пісні”, козацькі псальми, лицарські пісні, невольничі плачі, а також богомільні пісні, псальми та канти, духовна та світська лірика. Витворені в предісторичні часи, в добу середньовіччя, ренесансу, бароко, класицизму чи просвітництва, пам’ятки музики та літератури дійшли до нас в записах різних жанрів усної народної традиції, а також зафіксованими в рукописних та друкованих джерелах.

Чимало з цих пам’яток знайшло собі прихисток в традиційному репертуарі професійних співців — кобзарів та лірників. Тому належним чином атрибутований їх (дідівський чи старцівський) репертуар, виконаний поруч або в контексті пам’яток музики та літератури ХІІІ-ХVІІІ ст., дозволяє сягнути глибших пластів власної культурної спадщини, осмислення її місця та зв’язків з загальнолюдським цивілізаційним процесом.

А виконання творів на слова поетів ХVІ-ХVІІІ ст. Д. Наливайка, А. Чагровського, А. Филиповича, І. Галятовського, С. Полоцького, І. Мазепи, Д. Туптала-Ростовського, Д. Братковського, І. Величковського, Ф. Прокоповича, С. Климовського, Г. Кониського, О. Розумовського, С. Гамалії, Г. Сковороди та інших дозволяють порушити звичну уяву про виключну анонімність українського генія.

Доступні матеріали:
Кобзарсько-Лірницька Традиція. Бандура та ліра, аутентичне виконання

Видання та твори


Коментарі