"Мальви"

1995 — наші дні

"Мальви"
(Засновано 1995 р.)
Етно-гурт

Дзвенить пісня на рідній Сумщині, Кролевеччині, її люблять і цінують тисячі людей і велика заслуга в цьому аматорів народного мистецтва, а саме „народного аматорського” гурту „Мальви” Кролевецького районного Будинку культури. Пісня – це душа народу, це безмежне поле, засіяне зерном історії і заквітчане людськими надіями. Ініціатором створення гурту був Олександр Іванович Красюк – людина, закохана в пісню, в народну творчість. Олександр був всебічно обдарованою людиною, написав багато пісень, які стали візитною карткою колективу.

У 1995 колектив вперше заспівав на сцені районного Будинку культури і полонив серця глядачів. Рік за роком колектив набуває популярності, зростає професійна і виконавська майстерність. У 1998 гурту „Мальви” було присвоєно звання „народний самодіяльний”. Цю відзнаку з радістю зустріли прихильники таланту і з гордістю говорили, що цей колектив – народний, бо він співає для народу і з народом. Не один культурно-мистецький захід на Кролевеччині не проходить без гурту, бувають такі насичені дні, що в день може бути по три, чотири виступи, але на обличчях артистів ні сліду втоми, а лише посмішка і задоволення від спілкування з людьми і піснею. Цей колектив – незмінний учасник усіх літературно-мистецьких фестивалів „Кролевецькі рушники”, обласних конкурсів, різноманітних заходів, а саме: Всеукраїнського фестивалю „Козацький родослав” (с. Шаповалівка Конотопського району), Всеукраїнського фестивалю „Боромля” (м. Тростянець), Всеукраїнського фестивалю „Червона рута”.

На базі народного гурту працює вокальна підготовча студія, в якій талановиті діти навчаються вокалу. Свого часу тут займалися Олег Балун, Олександр Алексєєв – молоді виконавці, учасники культурно-мистецьких заходів, які проходять в місті та районі. Учасники підготовчої студії успішно представляють Кролевецький район на районних та обласних конкурсах, займаючи призові місця. Ніна Сенько стала лауреатом ІІ премії обласного конкурсу естрадної пісні „Чарівний ключик” (м. Ямпіль). Учасник колективу Ігор Гуменюк став переможцем конкурсу української естрадної пісні та сучасної популярної музики „Родослав” (м. Лебедин).

„Народний аматорський” гурт „Мальви” проводить велику роботу по пропаганді української сучасної пісні, української народної пісні, авторської. У репертуарі колективу пісні відомих і молодих поетів та композиторів. З колективом плідно співпрацюють композитори та поети Кролевеччини, Сумщини – Надія Данченко, Олександр Вертіль, Ганна Васильченко, Анатолій Луговський та інші. Під час проведення Міжнародного літературно – мистецького фестивалю „Кролевецькі рушники” колектив познайомився з відомими співаками, композиторами, поетами. І зазвучали пісні у виконанні колективу на слова поетів України Миколи Луківа, Бориса Чіпа, Петра Овчара, Михайла Шевченка, автором музики є Олександр Бендюк. Пісні, як люди… У них свої долі, свій вік. „Пісні радянської естради, які виконує гурт, будуть жити довго”, - говорить керівник колективу. Вони бентежать, радують душі, мають глибокий зміст. Творчий доробок налічує багато пісень цього періоду. „Народний аматорський” гурт „Мальви” має відзнаки Міністерства культури і туризму України, обласної державної адміністрації, обласного управління культури і туризму, обласної ради, районної державної адміністрації, міської ради та найбільшою відзнакою є любов та прихильність глядачів.

Українське мистецтво колектив представляв в містах Курськ, Брянськ Російської Федерації. Гурт „Мальви” бажаний гість в сусідніх районах: Глухівському, Шосткинському, Середино – Будському, Бахмацькому, Коропському, Конотопському та інших. У 2010 колектив відсвяткував 15-ти річний ювілей творчої діяльності. Протягом цього періоду свої посмішки, пісні, талант, тепло своїх сердець дарують глядачам учасники колективу: Едуард Жувасін, Ігор Гуменюк, Олег Балун, керівник колективу Олександр Бендюк. У різній час солістами гурту «Мальви» були: Олена Власюк, Алла Мокренко, Людмила Масалига. Сьогодні більшість з них – відомі у районі виконавці. Що ж приваблює в цьому колективі? Насамперед, широкий і багатогранний творчий діапазон.

У 2002 гурт став лауреатом І премії Другого Всеукраїнського конкурсу української сучасної авторської пісні „Обереги України” в рамках VIII Всеукраїнського літературно-мистецького фестивалю „Кролевецькі рушники”, виконавши пісню місцевої поетеси і композитора Надії Данченко „Рідний край”. Учасники колективу, розпочинаючи свій творчий шлях, і не мріяли бути на одній сцені з народними артистами України Дмитром Гнатюком, Євдокією Колесник, Валентиною Степовою, квартетами „Гетьман”, „Явір”, дуетом „Свитязь” та багатьма відомими особистостями. Колектив мав можливість дарувати своє мистецтво глядачам столиці в українському літературному фонді, Будинку художника, на виставці досягнень народного господарства, Андріївському узвозі під час святкування Дня Києва, на творчих вечорах М. Луківа, Б. Чіпа, М. Шевченка.

джерело

На сайті доступно:
ВІА Мальви - Намалюю вітер (1984)

Видання та твори


Коментарі