Поплавський Михайло

1949 — наші дні

Поплавський Михайло Михайлович

(Нар. 28 листопада 1949) 

Співак, громадсько-політичний діяч

Доктор педагогічних наук (1990), професор (1990), заслужений діяч мистецтв України, Народний артист України

Якби Поплавського не було, його треба було б придумати, цього “оптиміста песимістичної держави”. Він живе завиграшки. А коли береться за черговий проект, хай то телеконкурс “Крок до зірок” чи випестуваний у парламентських буднях Кодекс законів про українську культуру, обов’язково виграє.

Михайло Поплавський відомий як людина, яка весь час пропонує і втілює в життя нові проекти. Це людина невичерпної енергії, сповнена бажанням працювати, цілеспрямованістю, наполегливістю та оптимізмом. Він встигає і попрацювати, і передачу "Крок до зірок" записати, і справами рідного вузу потурбуватися, ще й поспілкуватися з земляками на рідній Кіровоградщині.

Ректор Київського національного університету культури і мистецтв, доктор педагогічних наук, професор, Заслужений діяч мистецтв України, народний артист України. Депутат Верховної Ради України IV скликання. Власник мережі ресторанів "Батьківська хата".

Його життєве кредо: "Жити, любити, творити і перемагати". Вважає, що і в політиці, і в науці, і в бізнесі слід завжди пам'ятати: важливо не стільки те, де ми зараз знаходимося, а те, у якому напрямку ми рухаємося. Для себе такими напрямками руху обрав культуру та освіту з думкою про Україну, з турботою про співвітчизників.

Співоча кар'єра Михайла Михайловича за роки свого існування дала вражаючі результати. Наприклад, у Поплавського найбільша за всіх українських виконавців кількість кліпів. Оснащення його концертів – світло, звук, хореографія – анітрохи не поступається рівневі приїжджих зірок, а багатьох і переверщує.

Він енергетично і творчо позитивний. Він звертається до щирих тем, сповнених пам'яттю про дитинство, матір, щастя і нарешті – до тієї самої кропиви. Роблячи принципову ставку на українську пісню, Поплавський подає її в дуже сучасному сценічному оформленні, в якому зазвичай подається модна попса.

Михайло Михайлович показав, що шоу створювати він уміє. Він азартний і популярний. Адже Поплавський і сам – шоу! І при цьому – щира українська душа.

Михайло Поплавський народився 28 листопада 1949 року в селі Мечиславка Кіровоградської області. Батько – колгоспник, їздовий колгоспу села Мечиславка; мати – колгоспниця, ланкова. Трудову діяльність розпочав ще у шкільні роки: працював у колгоспі помічником комбайнера, потім – каменярем на будівництві сільських доріг. Після закінчення школи вступив до Горлівського професійно-технічного училища № 25, яке закінчив за спеціальністю «Машиніст електровозу». Працював машиністом електровозу у шахті міста Кіровська Донецької області.

1969 рік – служба у лавах Збройних сил СРСР, де був нагороджений медаллю «За військову доблесть». Після служби закінчив училище культури в Олександрії.

1971-1973 рік – директор сільського Будинку культури у Великих Троянах; вивів його на перші місця в області.

1973 рік – директор Ульяновського районного будинку культури Кіровоградської області.

1975 рік – вступив до Київського державного інституту культури, який закінчив з відзнакою у 1979році. В студентські роки обраний головою профспілкового комітету інституту культури, командиром об’єднаних студентських будівельних загонів м. Києва в Тюменській області.

1980 рік – заступник директора Республіканського будинку народної творчості УРСР.

1984 рік – нагороджений грамотою Президії Верховної Ради УРСР.

1985 рік – захистив кандидатську дисертацію в Академії профтехпедагогіки в Академії педагогічних наук СРСР, працював у Київському державному інституті культури на посадах викладача, старшого викладача, доцента, професора, завідувача кафедрою, декана факультету. Завжди був лідером серед студентської молоді, користувався їх великою повагою та прихильністю.

8 лютого 1991 року захистив докторську дисертацію в Ленінградській академії культури - став першим і єдиним в Україні доктором наук з управління і економіки соціокультурної сфери.

21квітня1993 року Наказом міністра культури України І. М. Дзюби був призначений ректором Київського державного інституту культури, ставши наймолодшим ректором в Україні. Розпочав радикальні реформи в системі підготовки кадрів для соціокультурної сфери.

21 квітня 1994 року отримав звання професора, був рекомендований діячами культури та мистецтв на посаду міністра культури України. Розпочалася боротьба різних груп за крісло міністра, в результаті якої 5-го січня 1995 року М. Поплавського було незаконно зміщено з посади ректора Київського державного інституту культури.

20 жовтня 1995 року після трьох судових процесів, при потужній підтримці студентів, які пікетували Верховну Раду і Кабінет Міністрів, Михайло Поплавський повернувся на посаду ректора рідного інституту.

1996 року рішенням Державної акредитаційної комісії Міністерства освіти України від 13 червня КДІК акредитовано за найвищим IV рівнем, університетським.

11 листопада 1997 року Постановою Кабінету Міністрів України КДІКу надано статус Київського державного університету культури і мистецтв (КДУКіМ).

Було відкрито кафедри: телебачення, правознавства, дизайну, менеджменту туризму, готельно-ресторанного бізнесу, етнокультурології, комп’ютерних технологій, соціології, створена сучасна матеріально-технічна база для їх роботи.

Порушуючи усталені стереотипи, на основі «Теорії стресу» М. Поплавський вийшов на сцену як співак з іміджевою піснею «Юний орел». Основною метою якого було викликати шок, чим привернути увагу громадськості до університету, створення нестандартного іміджу керівника вищого навчального закладу.

Того ж року за результатами експертного опитування-рейтингу, проведенного Міжнародною кадровою академією – членом Європейської мережі національних центрів з академічного визнання та мобільності, Київський державний університет культури і мистецтв визнано найкращим вищим навчальним закладом освіти, культури та мистецтв України. М. Поплавський став лауреатом Загальнонаціональної програми «Людина року» у номінації «Діяч культури і мистецтв».

1998 рік – ректор разом зі своєю командою розробив і впровадив у життя концепцію радикального реформування діяльності університету. Ініціював аналітичну розробку моделі «Вуз ХХІ століття» – одного з перших експериментальних проектів вищої школи, підтриманих на державному рівні.

М. Поплавський удостоєний звання лауреата Всеукраїнського рейтингу популярності «Золота фортуна» – «Золота еліта України», а за результатами Всеукраїнського рейтингового опитування, проведеного Українською студентською спілкою (УСС), п’ять років поспіль (1997,1998, 1999, 2000, 2001рр.) М. Поплавського визнано «Ректором року».

Указом президента України №99/99 від 1 лютого 1999 року за значний внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів для сфери культури, збереження і розвиток мистецьких традицій українського народу Київському державному університету культури і мистецтв надано статус Національного.

Того ж року КНУКіМ та його ректор стають володарями «Кришталевого рогу достатку», переможцями Всеукраїнського відкритого рейтингу популярності та якості у номінації «Вищий навчальний заклад України».

1999 року Михайло Поплавський з братами Станіславом та Володимиром започаткували мережу ресторанів «Батьківська Хата», яка знаходиться на трасі Київ-Одеса.

2000 року нагороджений орденом Михайла Грушевського IV ступеня «За розбудову України».

Газета «Освіта» визначила М. Поплавського «Кращим освітянином 2000 року» у номінації «Лиш храм збудуй».

У червні 2000року стартував спільний проект Першого Національного телеканалу УТ-1 та Всеукраїнського фонду «Обдаровані діти України» телевізійний дитячий конкурс «Крок до Зірок», автором ідеї, режисером, генеральним продюсером якого є Михайло Поплавський.

9 грудня 2000 року Михайла Поплавського нагороджено дипломом «Шлягер року», як «Кращого продюсера дитячих та молодіжних музичних програм».

28 грудня 2000 року М. Поплавський визнаний номінантом обласної програми-рейтингу «Лідер Кіровоградщини -2000» у номінації «Земляк Кіровоградщини-2000».

Київска міська державна адміністрація та мистецька агенція «Територія А» відзначили М. Поплавского нагородою «За внесок у розвиток сучасної української пісні».

Всеукраїнський конкурс «Крок до зірок» нагороджено премією «Золоте перо», як кращий телевізійний проект для дітей та молоді 2000 року.

М. Поплавському щорічною мистецькою акцією «Місто дітей» вручено нагороду «За кращу дитячу програму на телебаченні за 2000 рік».

8 червня 2001 року Київський національний університет культури і мистецтв визнано кращим навчальним закладом України, а його ректору вручено золоту медаль «За заслуги в освіті» та статуетку «Софія Київська».

На фестивалі «Шлягер ХХ століття» 10 грудня 2001року М.Поплавського нагороджено дипломом за пісню «Росте черешня в мами на городі» (муз. А. Горчинського сл. М. Луківа).

2002 рік – за високий професійний рівень та внесок у розбудову освіти в Україні, створення іміджу нашої держави у світі Київський національний університет культури і мистецтв отримав премію «Золотий Арт-Олімп» у номінації «Суспільне визнання» у Національному відкритому рейтингу популярності та якості.

Того ж року Михайло Поплавський балотується у народні депутати по101 виборчому округу у Кіровоградській області, та у Київську міську раду по Печерському району (52 виб. округу) і отримує подвійну перемогу.

14 травня того ж року Народний депутат України Михайло Поплавський склав присягу на вірність Україні.

12 червня 2002 року обраний на посаду заступника голови Комітету з питань культури і духовності Верховної Ради України.

За період 2002-2005 року подані законопроекти:

- проект Кодексу законів України про культуру (2003р);

- проект постанови про парламентські слухання «Масова культура та її вплив на формування національної свідомості»;

- проект постанови про затвердження Державної програми розвитку інноваційних напрямів індустрії моди до 2010року;

2003 рік – відкриття елітного дитячого садочку у селі Мечиславка Ульяновського району Кіровоградської області.

19 листопада 2003 року при матеріальній підтримці (благодійного внеску)М. Поплавського, для трьох сіл Ульяновського району Кіровоградської області: (Йосипівки, Мечиславки і Великих Троянів) було освячено щойно збудований храм Архистратига Михаїла.

2004 рік – Михайло Поплавський обраний президентом міжнародної організації «Об’єднання українців світу».

18січня 2004 року телевізійна програма «Наша пісня» вийшла в ефір на Національному телебаченні. Михайло Поплавський є автором ідеї та генеральним продюсером цього телепроекту.

2005 рік - з ініціативи М. Поплавського відбулося відкриття Академії перукарського мистецтва та декоративної косметики при Київському національному університеті культури і мистецтв. Це єдиний в Україні навчальний заклад, який має ексклюзивне ліцензійне право Міжнародної корпорації PIVOT POINT Internаtional (Чикаго, США) на підготовку модельєрів-перукарів, стилістів-візажистів і дизайнерів зачісок. Михайло Поплавський – президент цієї Академії.

2007 рік - за значний особистий внесок у соціально-економічний, культурний розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення 23 серпня Президент України Ющенко В. А. нагородив Поплавського М.М.- орденом «За заслуги» І ступеня.

М. Поплавський отримав статус повного кавалера ордену «За заслуги» (2000р. 2001р. 2007р.)

23 серпня 2008 року Указом Президента України М.Поплавському присвоєно почесне звання – Народний артист України, як генеральному продюсеру, головному режисеру, автору ідеї створення Всеукраїнського дитячого телевізійного конкурсу «Крок до зірок».

2008 року з ініціативи ректора на базі КНУКіМ започатковано Всеукраїнський фестиваль молодих дизайнерів «DESINGN-KNUKIM. UNIFESTIVAL».

21 березня 2009 року М. Поплавський став володарем титулу «Людина року» в номінації «Митець року».

2009 року за підтримки М.Поплавського та професорів КНУКіМ пройшов ІІ Міжнародний фестиваль дизайну та реклами «Молоді дизайнери назустріч Євро-2012».

Цього ж року М. Поплавський презентував бізнес-проект - корпорацію «Шоу-Олімп», яка займається розробкою та проведенням шоу-програм, розміщенням їх у телеефірі.

2009 року мережа ресторанів М. Поплавського відсвяткувала своє 10-ти річчя.

У листопаді 2009 року М. Поплавський презентує ювілейне видання – семитомник до якого ввійшли: «Ректор», «Родовід Михайла Поплавського» (авт. М. Ткач), «Антологія сучасної української естради», «Лідерство як бренд», «Імідж», «Смак», «Фотоальбом».

2010 року у січні започатковано загальнонаціональний телевізійний проект «Українська пісня року», який популяризує українську пісню та виконавців, автором ідеї, генеральним продюсером виступив М. Поплавський.

Напередодні, 14 лютого 2010р., на Одеській трасі в Черкаській області відбулося урочисте відкриття пам'ятника варенику, який переміг "кризу 2009 року". Саме так по-особливому почесний ректор Київського національного університету культури і мистецтв, власник мережі ресторанів "Батьківська хата" Михайло Поплавський вирішив відсвяткувати Масляницю - проводи зими й зустріч весни - і порадувати подорожуючих та відвідувачів.

Нагороди:

* Лауреат загальнонаціональної програми «Людина року» (1997, номінація "Діяч культури і мистецтв)

* Лауреат всеукраїнського рейтингу популярності «Золота фортуна» (1998).

* Грамота Президії ВР УРСР (1984).

* Почесна грамота КМ України (10.2004).

* Орден "За заслуги" II ст. (12.2004).

* Орден М.Грушевського IV ст. «За розбудову України» (2000).

* Золота медаль «За заслуги в освіті» Всеукраїнського рейтингу «Софія Київська» (2001).

Автор підручників:

* «Менеджер культури» (1993, 1996),

* «Азбука паблік-рілейшенз» (1997),

* «Ректор» (1997),

* «Менеджер шоу-бізнесу» (1999),

* «Формула успіху» (2000),

* «Шоу-бізнес: теорія, історія, практика» (2001),

* «Антологія сучасної української естради» (в 2 т., 2003)

джерело

На сайті доступно:
Українськї хіти
"Кропива"

Видання та твори


Українськї хіти Українськї хіти

Поплавський Михайло

Кропива Кропива

Поплавський Михайло

Коментарі