Ані Лорак

1978 — наші дні

Ані Лорак (Куєк Кароліна Мирославівна)

(27 вересня 1978)

Співачка

Народна артистка України

Ані Лорак (справжнє ім'я Кароліна Куєк) народилася в місті Кицмань, Чернівецькій області України. Її батько закінчив музичне училище по класу диригент хору, а пізніше філологічний факультет Чернівецького університету. Мама здобула освіту в Інституті культури і працювала диктором на радіо. Бажання стати співачкою у Кароліни з'явилося ще в чотири роки. Тоді вона вже твердо вирішила, чого хоче досягти у житті. Кароліна часто виступала на різних шкільних конкурсах вокалу.

У 19 років отримала звання Заслуженої артистки України тим самим ставши наймолодшою співачкою, яка коли-небудь отримувала це звання. Володарка великої кількості нагород, чотирьох Золотих Дисків за результатами продажу альбомів «Там, де ти є…», «Ані Лорак», «Smile», «Розкажи…», переможниця престижних міжнародних і українських фестивалів та рейтингів у тому числі телевізійного конкурсу «Ранкова зірка» (м. Москва, 1996) та володарка Гран-прі Всесвітнього конкурсу молодих виконавців «Big Apple Music-96» (м. Нью-Йорк).

Її творча реалізація виходить далеко за межі співу. Ані Лорак — прекрасна актриса. Вона зіграла роль Земфіри у мюзиклі «Цигани», лейтенанта медичної служби у музичному фільмі «Бери шинель», Оксану у «Вечорах на хуторі бліз Диканьки», Фаншетту у «Божевільний День або одруження Фігаро», озвучила Малюка в дубляжі норвезького мультфільму «Карлсон, що мешкає на даху» (2006) та одразу 2 ролі — Котика та Бджілки у естонському мультфільмі «Лотта з країни винахідників» (2007). За підтримки Ані Лорак видані 3 дитячі книжки — «Як стати зіркою», «Як стати принцесою» та «Як стати кулінарною зіркою за 7 днів».

Ані — чудовий поет і композитор. Також вона є продюсером свого бренду. Співачка є власницею ресторану «Angel-lounge» у центрі Києва.

Співачка багато часу приділяє благодійній діяльності. ЮНІСЕФ та ООН в Україні висловили подяку Ані Лорак за сприяння та допомогу ВІЛ-інфікованим громадянам України у якості Посла Доброї волі ООН з питань ВІЛ-СНІД в Україні. У 2005 році Ані Лорак нагороджена орденом «Святого Станислава» IV ступеню з врученням їй Офіцерського Хреста «за зміцнення міжнародного авторитету України, високий професіоналізм, високі творчі досягнення, доброчинну діяльність та вірність рицарським ідеалам».

Ані Лорак достойно представляє Україну на світовому музичному ринку — вона виступала на сценах Англії, США, Франції, Німеччини, Угорщини, Польщі, Туреччини і не збирається зупинятися на цьому. У її найближчих планах підкорення європейського та світового слухача! А з музичним матеріалом, який складає її репертуар, зробити це буде не так важко: якісне, стильне звучання, мелодії в кращих традиціях соула, фанка і поп-року, прекрасні тексти. І, водночас, сильний, ніжний, чаруючий, неповторний голос Ані Лорак.

джерело

На сайті доступно:
Ані Лорак (офіційний сайт)
Солнце (2009)
"Мрій про мене, мрій"

Видання та твори


Коментарі