Шарварок Олександр

1944 — наші дні

Шарварок Олександр Юрійович 
(Нар. 4 грудня 1944)
Поет, есеїст

Народився в Баришівці, що на Київщині. У тій самій Баришівці, що пізніше стала відомою, як «столиця неокласиків», через те, що тут у 1920-х роках жили й працювали Микола Зеров, Юрій Клен (Освальд Бургардт) та Віктор Петров (Домонтович), якого деякі дослідники також вважають шостим з «грона п’ятірного». Закінчив Баришівську середню школу та факультет журналістики Київського університету. Працював столяром у радгоспі «Баришівський», редакціях газет «Баришівські вісті», «Літературна Україна» та журналу «Київ». Нині – літредактор часопису «Україна».

Першою «путівкою в життя» літературне завдячує незабутньому В’ячеславу Чорноволу, який 1964 року опублікував у газеті «Молода гвардія» конкурсний вірш «Муса Джаліль», який отримав другу премію. Невдовзі в Нью-Йорку (видавництво “Пролог”, 1967 р.) вийшла антологія «Шістдесят поетів шістдесятих років», упорядкована Богданом Кравцівим. У передмові до збірника він так відгукнувся на поетичний доробок одного з наймолодших (на тоді) «шістдесятників»: “...автор надиво зрілих і змістом і формою віршів Олександер Шарварок...”

Автор одинадцяти поетичних книжечок, кількох збірників есеїв. Автор проекту та редактор-упорядник колективного збірника «Тарас Шевченко в моєму житті».

джерело

Доступні матеріали:
Брама

Видання та твори


Кров для безсмертних Кров для безсмертних

Шарварок Олександр

Брама Брама

Шарварок Олександр

Коментарі