Которович Богодар

1941 — 2009

Которович Богодар Антонович
(3 липня 1941 — 4  липня  2009)
Скрипаль, диригент

Засновник Державного камерного ансамблю «Київські солісти», професор

Богодар Которович народився 3 липня 1941 р. в невеликому польському містечку Грубешове. 1945 року родина майбутнього скрипаля переїхала на Волинь, а згодом до Львова. У Львові закінчив музичну школу і після року навчання у Львівській консерваторії був запрошений до Московської консерваторії у клас видатного педагога Ю. І. Янкелевича. Ще студентом Богодар Которович став лауреатом низки авторитетних міжнародних конкурсів (ім. Н. Паганіні, Генуя; ім. Дж. Енеску, Бухарест та ін.) Після закінчення консерваторії у 1966 році стає концертмейстером Державного симфонічного оркестру України та солістом Київської державної філармонії. З 1967 р. вів педагогічну діяльність у Київській консерваторії, згодом у якості завідувача кафедри скрипки. З 1994 р. викладач Сіднейської консерваторії (Австралія), а в 1995 р. з метою виховання «високої культури та елітарності» було відкрито Перший міжнародний конкурс юних скрипалів Богодара Которовича. Серед випускників його класу Аліна Коміссарова (Данія), Богдана Півненко (Україна), Дмитро Ткаченко (Великобританія), учасники київського квартету Collegium Тарас Яропуд і Кирило Шарапов, а також дочка скрипаля Мирослава Которович.

З 1995 року очолював створений ним Державний камерний ансамбль «Київські солісти» (нині Національний камерний ансамбль «Київські солісти» імені Богодара Которовича). Згодом ансамбль став всесвітньо відомим колективом.

Богодар Которович неодноразово був членом журі найвідоміших міжнародних конкурсів (АRD в Мюнхені, ім. Н. Паганіні в Генуї, ім. П. Чайковського в Москві, ім. К. Нільсена в Оденсе, ім. Б. Бріттена в Лондоні та ін.) Також постійно очолював журі Міжнародного конкурсу ім. М. Лисенка в Києві, а з 2003 був артистичним директором Britten Kyiv Festival.

Богодар Которович — єдиний скрипаль в світі, удостоєний честі дати два концерти на легендарній скрипці «Cannone» Нікколо Паганіні за межами Італії.

джерело

Доступні матеріали:
Немеркнучі зірки. Богодар Которович
Ріхард Штраус - “Метаморфози” для струнного оркестру

Видання та твори


"Метаморфози” для струнного оркестру "Метаморфози” для струнного оркестру

Ріхард Штраус, Которович Богодар

Коментарі