Капела Ревуцького

1969 — наші дні

Капела Ревуцького
(Засновано 1969 р.)

Чоловічий хоровий спів є важливим чинником та внутрішньою потребою української душі. У церковних хорах співали тільки чоловіки та хлопчики (дисконти, альти). Звідси й багатство церковної хорової музики у звучанні чоловічих голосів. Потреба у створенні чоловічої хорової капели, яка б зберігала та розвивала вікові традиції чоловічого хорового співу була очевидна.

Рішенням Президії Музично-хорового товариства УРСР в 1969 році була створена Київська чоловіча хорова капела. Вперше капела заспівала наприкінці 1970 року під орудою заслуженого діяча мистецтв України Семена Васильовича Дорогого – першого художнього керівника та головного диригента капели. За визначні мистецькі досягнення в 1974 році колективу було присвоєно ім’я класика української музики Левка Ревуцького. З 1978 по 1984рр. капелою керував нині народний артист України Євген Савчук.

Колектив є пропагандистом творчості сучасних українських композиторів Є.Станковича, І.Карабиця, Л.Дичко, В.Зубицького, Г.Гаврилець, О.Яковчука, В.Степурка, Г.Успенського, М.Шуха, І.Небесного, І.Тараненка…

У репертуарі хору окрім української музики є зразки слов’янської та зарубіжної церковної і класичної хорової музики, як a capella, так і в супроводі симфонічного оркестру або ограну,колядки та щедрівки, історичні та народні пісні, старовинні канти, київські розспіви Києво- Печерської лаври, твори Бортнянського, Березовського, Веделя, Лисенка, Стеценка. Капела з успіхом виконує вокально-симфонічні твори: «Реквієм» Л.Керубіні, «Меса» Л.Перозі, оперу-ораторію «Цар Едіп» І.Стравинського, 13-ту симфонію Д.Шостаковича, рапсодію «Думка» Л.Дичко та інші твори з відомими симфонічними оркестрами багатьох країн та презентує концертні програми в кращих концертних залах України, Польші, Болгарії, Нідерландів, Іспанії, Франції, Ізраїлю, Італії, Великобританії, Бельгії.

Колектив налічує 45 високопрофесійних музикантів. При капелі створено чоловічий камерний хор «Боян», що складається з кращих співаків капели.

Хор часто концертує,знімається на телебаченні, звучить на радіо, має записи на платівках, аудіо-касетах та CD, користується успіхом у шанувальників хорового мистецтва.

джерело

На сайті доступно:
Українські народні пісні. Випуск 2 - 2006

Видання та твори


Коментарі