Мірошніченко Євгенія

1931 — 2009

Мірошниченко Євгенія Семенівна
(12 червня 1931 — 27 квітня 2009)
Співачка

Народилася 12 червня 1931 року в с. Радянське Вовчанського району Харківської області. У 1943 р. навчалася в ремісничому училищі Харкова. Брала участь в художній самодіяльності трудових резервів. У 1951 р. вступила до Київської консерваторії, де навчалася у видатного педагога-вокаліста М.Є.Донець-Тессейр. В 1957 р. вона закінчила консерваторію, з того ж часу – солістка Українського театру опери та балету. Є.С.Мірошниченко володіє легким, рухливим голосом (лірико-колоратурне сопрано) великого діапазону, яскравим артистичним талантом. У 1958 р. на Міжнародному конкурсі в Тулузі отримала 2-гу премію. У 1961 р. стажувалась у Міланському театрі «Ла Скала».

Воістину грандіозний внесок Євгенії Мірошниченко в скарбницю українського національного оперного мистецтва. На сцені Національного академічного театру опери та балету ім.Т.Г.Шевченка упродовж 40 років (1957–1998) вона проспівала понад 20 партій. Особливу любов у прихильників її таланту здобули партії Йолан у «Милані», Ярини в «Арсеналі» Г.Майбороди, Венери в «Енеїді» М.Лисенка, Шемаханської цариці в «Золотому півникові», Марфи в «Царевій нареченій» М.Римського-Корсакова, Віолетти, Джільди в «Травіаті», «Ріголетто» Дж.Верді, Розіни в «Севільському цирульнику» Дж.Россіні, Цариці ночі в «Чарівній флейті» В.-А.Моцарта, Мюзетти в «Богемі» Дж.Пуччіні, Лакме, Манон в однойменних операх Л.Деліба і Ш.Гуно, Церліни в «Фра-Дияволо» Д.Обера. Її Лючія з опери Г.Доніцетті «Лючія ді Ламмермур» – справжній шедевр в історії світового оперного мистецтва.

Євгенія Семенівна – педагог- професіонал, виховує талановиту молодь у стінах Національної музичної академії. Серед її учнів: С.Пількевіч, Т.Павлюк, К.Стращенко, С.Чахоян, О.Терещенко та ін.

Євгенія Семенівна Мірошниченко – народна артистка СРСР (1965), лауреат Державної премії УРСР ім. Т.Шевченка (1972), Державної премії СРСР (1981), лауреат Міжнародних конкурсів. Почесний громадянин м. Харкова (2001).

джерело

Тетяна Кроп: "Є певна класифікація оперних співаків, відповідно до якої виконавців поділяють на дві категорії. До першої належать ті, хто володіє чудовим голосом, але не надто сильні драматичні актори. До другої зараховують тих, хто не є аж таким голосистим, зате сповна наділений даром перевтілення. Євгенія Мірошниченко без перебільшень є представницею обох категорій. Її називали «співачкою, на яку треба дивитися»".

На сайті доступно:
Українська пісня
Євгенія Мірошниченко – остання примадонна української опери
Партія Лючії

Видання та твори


Лючия ди Ламмермур Лючия ди Ламмермур

Бійма Олег, Мірошніченко Євгенія, Мокренко Анатолій

Коментарі