Ульяненко Олесь

1962 — 2010

Ульяненко Олесь Станіславович
(8 травня 1962 
 17 серпня 2010)

перший у незалежній Україні заборонений письменник, чию книжку «Жінка його мрії» (2009 р.) було  вилучено з обігу, адже Національна експертна комісія з питань моралі визнала її порнографічною.

Автор скандальних романів «Сталінка», «Дофін Сатани», сповнених еротики, жорстокості, епатажних прийомів, у зв’язку з чим їх називають «чорнухою». Проте письменник заперечує таке визначення: «Я пишу про життя так, як бачу його насправді. Намагаюсь показати темні сторони суспільства, щоб довести людям, що так жити не слід».

«Сталінка», один  з найскандальніших романів української літератури останніх 20 років, представляє людей, котрі ведуть «рослинний спосіб життя», їхні цінності знівельовані, а самі вони постають позбавленими контактів із зовнішнім світом і приреченими на вмирання «людськими рештками». Побут у стінах сталінки – гнітючий і жорстокий, тваринний, це – вмістилище збоченого і невиліковного суспільства.

«Популярними бестселерами вони ніколи не будуть, адже це романи без хеппі-енду, без позитивного героя. Це романи, які не дають надію, а відбирають її. Масовий читач боїться таких романів, адже вони не даватимуть йому спати – він буде розплачуватися за їх прочитання двома-трьома безсонними ночами або двома пляшками випитої горілки», – вважає письменник Андрій Курков.

Докладна біографія


Доступні твори:
Там, де Південь (у часописі "Київська Русь")
Ганна Улюра про "Серафиму" Олеся Ульяненка (у часописі "Київська Русь")
Ім'я любові (у часописі "Київська Русь")
Жінка його мрії
Сталінка

Видання та твори


Жінка його мрії Жінка його мрії

Ульяненко Олесь

Сталінка Сталінка

Ульяненко Олесь

Серафима Серафима

Ульяненко Олесь

Знак Саваофа Знак Саваофа

Ульяненко Олесь

Син тіні Син тіні

Ульяненко Олесь

Про "Богемну рапсодію" Олеся Ульяненка Про "Богемну рапсодію" Олеся Ульяненка

Ульяненко Олесь, Лебедева Катерина

Коментарі