Ільченко Олесь

1957 — наші дні

Ільченко Олесь Григорович
(Нар. 4 жовтня 1957)
Поет, прозаїк

Автор книг «Зимовий сад» (1993), «Інакший краєвид» (1997), «Аркуші» (2004), «Міста і острови» (2004), «Розмова перед тишею» (2005), «Абсолютний чемпіон: повість».

Олесь Ільченко «­Мандрівка Дощинки», «Моя кохана К'яра», «Пригоди неприбраних іграшок», «Як автомобілі дорогу будували», «Місто з химерами», «Наші птахи» та інші.

Народився в місті Києві 1957 року, восени, під знаком Терезів. Освіта – природнича і літературна: закінчив Київський педагогічний університет ім. Драгоманова і Московський літературний інститут ім. Горького. Автор численних публікацій в пресі на культурологічні теми. Лауреат телепремій «Тэффи» й «Телетріумф» (2006 р.). Член Асоціації українських письменників, Національної спілки письменників України, Національної спілки журналістів України. Пише вірші та сценарії (на один з них поставлено художній фільм «Я той, хто є» (1990)). Вірші перекладено в США, Сербії, Росії.

Цитата:

«Я отримав цілком несподіване, а тому й неймовірно приємне задоволення після написання казок для дітей та детективів для підлітків. Якось Леся Воронина, пильно дивлячись мені у вічі, сказала: «Ви можете написати казку для дітей». Я подумав і написав. Тепер мушу писати ще і іще… Але, взявши на себе цей обов'язок, відчув, що в мені відкрилися якісь чакри. Я вже написав казку просто для себе, і відчуваю, що це ще не кінець. Може, це старість? Дитинію, мабуть».

Доступні твори:
Колір краю
Деякі сни

Видання та твори


 Колір краю Колір краю

Ільченко Олесь

Деякі сни Деякі сни

Ільченко Олесь

Коментарі