Кованько Олександр

1856 — 1919

Кованько Олександр Матвійович
(4 березня 1856 - 20 квітня 1919)
Діяч повітроплавання та авіації, генерал-лейтенант

Народився в сім’ї інженера. Вихованець Ларинської та 1-ї Санкт-Петербурзької класичних гімназій. Після закінчення інженерного училища служив у понтонному, потім у лейб-гвардії саперному батальйонах. З 1885 р. поручик Олександр Матвійович Кованько командував першою в російській армії повітроплавальною частиною. Уперше у світі організував польоти на повітряних кулях (аеростатах) для наукових досліджень верхніх шарів атмосфери та вивчення впливу польоту на організм людини.

Запровадив виробництво вітчизняних аеростатів та дирижаблів, запропонував кілька своїх конструкцій. У 1894 р. презентував проект аероплана й майбутнього гвинта. Під його керівництвом було побудовано перший російський дирижабль і п’ять літаків.

Під час російсько-японської війни 1904—1905 рр. Олександр Матвійович командував 1-м Сибірським повітроплавальним батальйоном, організував бойове застосування прив’язних аеростатів для коригування артилерійського вогню та спостереження за супротивником. З 1910 р. командував Офіцерською повітроплавальною школою, яка підготувала перших у Росії льотчиків.

джерело

Доступні матеріали:
Перша в світі аерофотозйомка

Видання та твори


Коментарі