Петрович Ґоран

1961 — наші дні

Ґоран Пе́трович (Горан Петровић)
(1961 р. н.)
Сучасний сербський письменник

Народився 1961 року в Кралево, Сербія. Вивчав югославську та сербську літературу на факультеті філології в Белградському університеті. Живе в Кралево. Працює бібліотекарем в Жичі поруч з одноіменним монастирем.

У 2000 році за роман «Ситничарница „Код срећне руке“» Петровичу було присуджено премію журналу "НИН", вагому сербську літературну нагороду.

Перша публікація Петровича - книга "Поради для полегшення життя" (серб. Савети за лакши живот, 1989), далі - роман "Атлас, укладений небом" (серб. Атлас описан небом, 1993), збірка оповідань "Острів та навколишні оповідання" (серб. Острво и околне приче, 1996), романи "Облога церкви Святого Спаса" (серб. Опсада цркве Светог Спаса, 1997) та "Книга з місцем для зустрічей" (серб. Ситничарница „Код срећне руке“, 2000), збірка оповідань "Ближній" (серб. Ближњи, 2002), збірка "Все, що я знаю про час" (серб. Све што знам о времену, 2003), драма "Паром" (серб. Скела, 2004) та збірка "Різновиди" (серб. Разлике, 2006)

Книги Петровича перекладено українською, російською, французькою, італійською, іспанською, англійською, болгарською та іншими мовами.

За романом "Облога церкви Святого Спаса" редисером Коканом Младеновичем поставлено одноіменний спектакль в Національному театрі в Сомборі.

Українською перекладено збірку Ґорана Петровича "острів та інші видіння".

Видання та твори


Коментарі