Околітенко Наталія

1939 — наші дні

Околітенко Наталія Іванівна

(Нар.6 вересня 1939)

Письменниця, журналістка
 
Автор реалістичної і фантастичної прози, декількох тисяч статей в пресі. Доктор біологічних наук. Автор 16 книг, головною з яких письменниця вважає працю «Основи системної біології».
 
Народилася у Києві в сім'ї робітника. У 1962 році закінчила біологічний факультет Київського державного університету. Працювала в школі вчителем біології та хімії, власним кореспондентом журналу «Україна», у видавництві «Радянська освіта», в газеті «Радянське освіта». Зараз працює в журналі «Жінка» і є заступником головного редактора альманаху «Натураліст - все про довкілля».
 
Друкуватися почала в 1961 році. Була членом Спілки письменників України, а з 1977 року - Спілки письменників СРСР. Пише в жанрі короткої прози, що відрізняється особливою поетичністю в описі навколишньої дійсності. Автор книжок українською мовою «Інтеграл Піфагора» (1967), «Сніжні ягоди» (1970), "Велика ріка" (1973), «Місяць активного сонця» (1979) , «Найкоротша ніч року» (1983), «Казка про синього птаха» (1986), «На єдиній дорозі» (1988), «Таємниця пентагіри» (1989), «Що записано в книгу життя» (1990), «Таємниця точки Хе-Гу» (1993, у співавт. з Миколою Колбун).
 
29 жовтня 2003 Наталія Околітенко була обрана на пост голови Національної Спілки письменників України. Це трапилося після того, як загальними зборами НСПУ голова цієї організації Володимиру Яворівському був винесений вотум недовіри і він був зміщений з посади. Цікаво, що за рік до цього В. Яворівським письменниця була виключена з НСПУ «за дії, які суперечать статуту організації». Це переобрання фактично розділило НСПУ на два протиборчі табори.
 
У 1990 році в київському видавництві «Молодь» вийшла її збірка фантастичних творів під назвою «Крок вікінга», куди увійшло півтора десятки оповідань і повістей. Ця книга об'єднала майже всі НФ твори, які Наталія Околітенко періодично публікувала з 1976 року.
 

Видання та твори


Лицар духу Лицар духу

Околітенко Наталія

Коментарі