Лауреати листопада 2012 року

Електронна бібліотека 1576.ua продовжує ознайомлювати читачів із лауреатами різноманітних премій. Ви можете переглянути не тільки імена переможців, але й ознайомитися з їхніми творами, розміщеними на нашому ресурсі.

 

Тиждень актуальної п'єси

 
3-11 листопада в Києві відбувся фестиваль "Тиждень актуальної п'єси" в рамках щорічного Міжнародного фестивалю сучасної драматургії.  Мета фестивалю - допомога у розвитку сучасної молодої драматургії, пошук нових авторів та текстів для театру. Крім організації діалогу між авторами, режисерами та директорами театру, до уваги глядачів пропонувались лекції: "Сучасна сербська драматургія" (лектор Ольга Мацюпа),  "Грузинський новий театр" (лектор Баса Джанікашвілі), "Сучасна німецька драматургія" (лектор Алла Рибікова), "Партнерська лабораторія режисерів і драматургів" (лектор Михайло Угаров),  "Правові питання драматурга" (лектор Марина Котеленець), "Догма художника в театрі" (лектор Ксенія Перетрухіна), семінари Анни Степанової, Михайла Дурнєнкова, Віктора Рижакова, Лєни Ковальської, Саші Денісової та інших.
 
Впродовж фестивалю було прочитано тексти молодих драматургів-переможців:
 
Роман Горбик "Центр" 
М "Абонемент №7. Інша сестра"
Ірина Гарець "Гіркий цукор"
Татьяна Скрипка "Дни жизни или БДСМ"
Дэн Гуменный "FEMEN’ изм"
Виталий Ченский "Минипьесы"
та інші
 
П'єси в доступі на Тeatre.com.ua
 
 

Фестиваль Європейських літератур у м. Коньяк (Франція)

 
Участь у 24-у Фестивалі Європейських літератур, що відбувся 15-18 листопада у м. Коньяк (Франція), Україна брала вперше.  Досі почесними гостями фестивалю були лише країни Європейського Союзу. Читацькі симпатії французьких читачів були віддані Андрі Куркову за твір "Садівник з Очакова".
 

МУХі 

 
8 листопада в Інститут проблем сучасного мистецтва відкрилась виставка номінантів МУХі (Молоді Українські Художники) 2012.  Ініціатором проекту стала куратор Боттега галереї Марина Щербенко. У 2009 році проект являв собою групову виставку молодих художників на базі галереї, але вже з 2010 року організатори отримали підтримку Інституту проблем сучасного мистецтва, що значно розширило рамки фестивалю. Нині МУХі - некомерційний проект , основні задачі якого - відбір кращих художників та презентація молодого мистецтва. 
 
Переможців визначила Експертна рада конкурсу, в складі якої працювали: художник і теоретик сучасного мистецтва Тіберій Сільваші, галерист і куратор Євген Карась, галеристка й мистецтвознавиця Вікторія Бурлака, художник і директор Інституту проблем сучасного мистецтва Віктор Сидоренко, галеристка й кураторка Марина Щербенко, мистецтвознавець і куратор Олександр Соловйов.
 
Переможцями цьогорічного фестивалю стали:
І місце – Євген Самборський
ІІ місце – Павло Ковач
ІІІ місце – Євген Климчак і Катерина Старостенко
 
Дивіться також лауреати жовтня 2012 року

Видання та твори


Коментарі