Єрмоленко Володимир

1980 — наші дні

Єрмоленко Володимир
(Нар. 18 березня 1980 року)
Філософ, перекладач, есеїст


Автор есеїв та статей з філософії та літератури

Володимир Єрмоленко народився 1980 року в Києві.

2002-го закінчив Києво-Могилянську академію, 2003-го - Центрально-європейський університет (Будапешт). 2011-го захистив докторську дисертацію в Школі вищих досліджень із суспільних наук (EHESS, Париж).

Є автором книги "Оповідач та філософ: Вальтер Беньямін та його час" (Київ, "Критика", 2011), а також численних есеїв і статей з філософії та літератури (про Руссо, Барта, Ніцше тощо).

Викладає у Києво-Могилянській академії.

В.Єрмоленко: "Часто задаю собі питання, які є в мене «улюблені» філософи. І розумію, що їх немає. І навіть більше: що я не певен, що можуть бути «улюблені» філософи. Що філософи можуть «подобатися», що їх можна «любити» і т.д. Бо філософи – це дорожні знаки; вони показують дорогу, показують множинність доріг. Не можна сказати, який у тебе «улюблений дорожній знак», бо знаки не існують заради самих себе, вони існують заради доріг і шляхів, на які вони вказують. Або заради безпеки водіїв та пішоходів. Я можу сказати, хто є моїми «улюбленими» письменниками чи музикантами, бо це роль письменників і музикантів: закохувати в себе, змушувати любити себе, викликати емоції, вчити нас емоціям, зокрема коханню чи ненависті. Але філософи, повторюся, існують для іншого: якщо ви «любите» якогось філософа, ви можете сплутати його з його дорогою, ви можете стати його полоненим замість того, щоб продовжувати свій шлях. Такий філософ може стати вашою Каліпсо на шляху Одіссея: сімома роками насолоди, сімома втраченими роками".

Видання та твори


Коментарі