Пронкевич Олександр

Пронкевич Олександр Вікторович
Науковець-іспаніст


Нагороджений Медаллю Петра Могили Національного університету "Києво-Могилянська академія" за внесок у розбудову української освіти

Олександр Пронкевич народився у місті Миколаїв. Закінчив факультет іспанської мови Київського національного лінгвістичного університету.Кандидат філологічних наук. Викладає у Миколаївському державному гуманітарному університеті імені Петра Могили та Національному університеті "Києво-Могилянська академія". У 2003-2004 році за Програмою академічних обмінів імені сенатора Фулбрайта студіював іспанську літературу в Університеті штату Вісконсін-Медісон. 2005 року здійснював індивідуальний дослідницький проект в Університеті Країни Басків (Віторія-Гастейс) за стипендією іспанської агенції з міжнародного співробітництва.

Член Міжнародної асоціації іспаністів.Доктор наук з іспаномовних літератур.

Автор підручника "Зарубіжна література ХІХ ст. для 10 класу", який на Львівському книжковому форумі 2004 року було визнано переможцем у номінації "Найращий підручник". Автор книжок «Нація-нарація в іспанській літературі доби модернізму» та "«Дон Кіхот»: роман – міф – товар".

Нагороджений Медаллю Петра Могили Національного університету "Києво-Могилянська академія" за внесок у розбудову української освіти.

Олександр Пронкевич: "Для мене іспаністика – проект відкритий, але не тільки на Захід (під Заходом я розумію Іспанію-Європу-Латинську Америку-США), а й на схід (Росія). Це глобальний дискурс, один із найпотужніших у теоретичному плані".

Видання та твори


Коментарі