Бондар Тетяна

1978 — наші дні

Бондар Тетяна Вікторіна
(Нар. 1 грудня 1978 р.)
Письменниця

Член Національної спілки письменників України, лауреат Міжнародного літературного конкурсу "Гранослов"

 
Тетяна Бондар народилася в Луцьку. У 1996 р. закінчила Гіркополонківську загальноосвітню школу I-III ступенів Луцького району Волинської області. В 2001р. – факультет україністики Волинського державного університету ім. Лесі Українки. Працює вчителем української мови та літератури ліцею № 227 ім. М.М.Громова м. Києва.
 
Твори публікувалися в журналах "Дзвін", "Березіль", "Київ", альманасі "Золота пектораль", газетах "Літературна Україна", "Слово Просвіти", "Українська літературна газета", у болгарському літературному часописі "ЗНАЦИ" (Варна), збірнику статей та художніх творів українською та англійською мовами "ЛеоПолтвіс" та ін..
 
Віктор Шило: "У поезіях Тетяни Бондар метафоричне мондо між Аніме анонімного чоловіка, що незмінно і невловимо присутній в її текстах, та Анімусом ліричної героїні "із тисячею облич" складається зі звичних із дитинства абстрактних понять – "вітер", "хата", "гори", "дощ", "дерево". Вочевидь, що після ретельної возгонки-сублімації на тиглі логіки, вони перетворюються з аномально важких конструктів колективного несвідомого у напрочуд легку квінтесенцію, майже невагому prima materia буття, до початку магічного керування яким лишається, здається, зовсім небагато – декілька кроків, що несподівано розтягуються в   нескінченну мандрівку, азартну гонитву, виразне прагнення чогось неочікуваного, наприклад, зустрічі – в одній із реальностей – зі своїм живим і дієздатним віддзеркаленням".
 
Тетяна Бондар, "поверни день..."
 
 поверни день 
 до себе лицем
 
 побовтайся 
 ще трохи
 поміж
 ситих годинників
 
 криниця
 з одним оком
 хоче тебе
 на сніданок обід і вечерю
 
 а ти 
 стежку
 заніс до цвинтаря
 
 аби бабуні
 в ноги
 райдуги терлися

Видання та твори


Коментарі