Левицька Марина

Марина Левицька
1946
британська письменниця українського походженн
я

Марина Левицька народилася в таборі для біженців у Німеччині після Другої світової війни; згодом переїхала з родиною до Англії, де проживає понині. Навчалася в університеті Кіла в Англії. Працює доцентом в університеті Шефілд Халам у галузі наукових досліджень засобів масової інформації та комунікацій.

2005 року з'явився роман A Short History of Tractors in Ukrainian («Коротка історія тракторів українською»), який став бестселером і здобув низку літературних нагород: премію Боллінгер- Еврімен-Вудхауз (англ. Bollinger Everyman Wodehouse) на Хейському фестивалі, нагороду Вейвертон-Ґуд-Рід 2005/6 (англ. Waverton Good Read Award) та номінацію на премію «Оранж».

«Коротка історія тракторів українською» — сатиричний роман, написаний у жанрі чорного гумору, в якому розповідається про історію та побут українських емігрантів в Англії. Роман перекладено голландською, італійською, німецькою, норвезькою, російською, шведською, португальською та українською мовами.

У 2012 роціроман перекладено українською мовою  Олексою Негребецьким.

Другий роман письменниці Two Caravans («Два фургони» в українському перекладі) побачив світ у лютому 2007 року у Великобританії. У США цей роман вийшов у серпні 2007 року під назвою «Strawberry Fields» («Полуничні поля»). Фактично цей роман є продовженням "Короткої історії". У 2008 році київське видавництво «Факт» видало роман українською у перекладі Світлани Пиркало.

Окрім художньої літератури, Марина Левицька видала 10 книг-порадників з питань догляду за хворими й літніми людьми.

Видання та твори


Коментарі