Цаголов Василь

1957 — наші дні

Цаголов Василь
(Нар. 1957 р.)
Художник

Василь Цаголов народився  у місті Дигорі у Північній Осетії (Росія). 1977-1980 - навчання у  Північно-осетинській художній школі (Владикавказ), 1980-1986 - навчання у Державній Академії мистецтв (Київ) на факультеті живопису.
 
Василь Цаголов вважається одним з найвідоміших і найдорожчих сучасних українських художників. У його роботах відзначають інтелектуальність у поєднанніз брутальною чуттєвістю, гру з міфологією та масовою культурою.
 
Картину Василя Цаголова з циклу "Офісна любов-2" купили за 53600 доларів на аукціоні Phillips de Pury & Company на початку червня 2009 року. Того ж року на Sоthеbу's картину Цаголова "Зайчик" придбали за 41 тисячу доларів.
 
Вибрані персональні виставки:
2011 - "У страху очі великі", PinchukArtCentre, Київ, Україна
2009 - "Кого боїться Хьорст?", галерея ‘Колекція’, Київ, Україна
2007 - "Дорого та сердито", галерея ‘Цех’, Київ, Україна
2006 - "Оптика помаранчевої революції", галерея Гельмана, Москва, Росія
2003 - "Українські X-files", галерея Гельмана, Москва, Росія
 
Аксинья Курина: "Цаголов самый кинематографичный из современных украинских художников и, если искать аналог в кино, то им окажется Квентин Тарантино - певец насилия и черного юмора. Герои Цаголова крутые (читай криминальные) парни, инопланетяне, сказочные персонажи, а теперь на излете 90-х, утомленные сексом обитатели офисов и носитель самого главного художественного мифа современности -  Демиен Хёрст. С самым высокооплачиваемым художником современности Цаголов разделывается по-тарантиновски лихо, тем не менее, сам он, похоже, капитулировал перед силой, которую Хёрст персонифицирует - арт-рынком".

Видання та твори


Кого боїться Хьорст Кого боїться Хьорст

Цаголов Василь

Зайчик Зайчик

Цаголов Василь

Шостий елемент Шостий елемент

Цаголов Василь

Кощій Кощій

Цаголов Василь

Коментарі