Коломієць Лада

1967 — наші дні

Коломієць Лада Володимирівна 
(нар. 6 червня 1967)
Перекладознавець, перекладач, літературознавець
 
Доктор філологічних наук (2006), професор (2006)
 
Лада Коломієць народилася 6 червня 1967 року в м.Києві. 
 
У 1989 р. закінчила Київський національний університет імені Тараса Шевченка.
 
Активну наукову діяльність Лада Коломієць розпочинає після здобуття ступеня кандидата філологічних наук (1992).
 
1993-1995 рр. — завідує відділом теорії та практики перекладу Інституту українознавства Київського університету. 
 
Упродовж 1996-97 років проходила стажування у США за міжнародною освітньою програмою ім.Фулбрайта. 
 
З 1998 працює на кафедрі теорії та практики перекладу з англійської мови Інституту філології Київського університету. 
 
Будучи доцентом (2002), здобуває науковий ступінь доктора філологічних наук зі спеціальності 10.02.16 ― перекладознавство, захистивши у 2006-му дисертацію на тему «Еволюція напрямів в англо-українському поетичному перекладі кін. ХІХ – поч. ХХІ ст.».
 
Пізніше займає посаду професора кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови Інституту філології (2007) і вже за три роки (2010) завідує цією кафедрою.
 
Серед наукових праць, яких у Лади Володимирівни понад 90, знаходимо і монографію, і два навчальні посібники з грифом МОН України, і безліч наукових статей:)
 
Дослідниця була активним учасником у більш ніж 50 Міжнародних наукових конференціях, а нині викладає такі теоретичні й практичні курси, як «Вступ до перекладознавства», «Теорія та практика перекладу», «Жанрові теорії перекладу», «Художній переклад». 
 
Член спеціалізованої вченої ради Д 26.001.11 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, навчально-методичної комісії Інституту філології, редакційної колегії періодичного наукового збірника «Мовні і концептуальні картини світу».
 
Свого часу була ініціатором та координатором створення Програми партнерства між Київським університетом та університетом Айови (США) і з 1998-го — координатор програм співробітництва Київського університету з університетами США, у 2000-му викладала лекційно-практичний курс «Література і політика в сучасній Україні» в університеті Айови. 
 
Автор: Ната Коваль
 
 
 

Видання та твори


Коментарі