Конрад Джозеф

1857 — 1924

Конрад (Коженьовський) Джозеф
(3 грудня 1857 – 3 серпня 1924)
Письменник
 
Конрад (Коженьовський) Джозеф – великикй польський і англійський письменник – походить з України. 
 
Джозеф Теодор Конрад Коженьовський народився 3 грудня 1857 року в селі Терехове на Бердичівщині в родині збіднілого шляхтича, літератора Аполлона Коженьовського,котрий перекладав з французької та німецької на польську.
 
Після арешту Аполлона Коженьовського за підготовку противладного повстання, сім’я виселяється до Вологди (Росія). 1865 року через хворобу дружини  Евеліни голова родини домігся переводу до Чернігова, де невдовзі мати Конрада померла від туберкульозу. Батько з сином переїхали до Львова, згодом до Кракова, де 1869 Аполлон Коженьовський помер, 11-річний Джозеф став круглим сиротою. Його опікою зайнявся брат його матері Тадеуш Бобровський.
 
1874-го Джозеф Конрад відмовляється від австро-угорського підданства, щоб не бути призваним до російської армії. Він вирушає до Марселя і стає матросом у французькому торговому флоті.
 
Згодом 1878-го Конрад влаштувався на британське судно, що курсувало до Константинополя, адже він вважався підданим Російської імперії, що не давало можливості служити на французьких суднах.
 
Чере три роки Коженьовський стає Конрадом, британським підданим, отримує сертифікат на право бути капітаном.
Після відвідин центральної Африки 1889, пише один зі своїх найвідоміших творів «Серце темряви» (Heart of Darkness) – про звірство, яке живе у людині.
 
«Лорд Джим», «Шанс», «Вигнанець з островів», «Безумство Олмайєра», «Вигнанець з островів» - твори, які принесли йому світову славу і поставили у ряд найвидатніших письменників кінця ХІХ – початку ХХ ст..
 

Видання та твори


Три життя Джозефа Конрада Три життя Джозефа Конрада

Коцький-Боб'як Олександр, Конрад Джозеф

Джозеф конрад про свою літературну працю Джозеф конрад про свою літературну працю

Конрад Джозеф, М.М. Бедь, П.С. Скавронський

Достоєвський у світлі впливу на прозу Джозефа Конрада Достоєвський у світлі впливу на прозу Джозефа Конрада

О.Ткачук, Конрад Джозеф, Федір Достоєвський

Коментарі